Kult hvg.hu 2015. november. 19. 09:22

Fekete György szállodát is akar az MMA-nak

A több százmilliós költséggel felújítandó XII. kerületi Hild-villában kialakítandó szállodában határon túli és külföldi kutatók lakhatnak – vázolta Fekete György a Heti Válasznak adott interjújában. Azt is elmondta, miért jó szerinte, hogy mostantól az általa vezetett szervezett delegálja a kulturális pénzekről döntő NKA kurátorainak harmadát. Szerinte ez éppen az állam visszahúzódását jelenti a kultúra területéről.

Jelenleg a Ferenciek terén, egy épület emeletén működik a Magyar Művészeti Alapítvány (MMA) Művészeti és Módszertani Kutatóintézete, amely később a százmilliós költséggel felújított XII. kerületi Hild-villában kap majd helyet – derül ki a csütörtöki Heti Válaszban közölt interjúból.

MTI / Szigetváry Zsolt

A kutatóintézet felállított nyolc referatúrát egy-egy emberrel, akik Fekete György MMA-elnök elbeszélése szerint az elkövetkező években azzal fognak foglalkozni, hogy leírják, egyáltalán mit kell kutatni. "Tíz-tizenöt év alatt össze kell tudni írni a magyar művészettörténetet napjainkig" – fogalmazott.

Ezek a referatúrák fognak felköltözni a Hild-villába, ahol szállodát is tervez kialakítani az MMA. A szállodában külföldi és határon túli magyar kutatók lakhatnak. A villa felújítása Fekete György szerint országos érdek, mivel építészeti örökségünk megóvását is célozza.

Fülöp Máté

Fekete az interjúban arról is beszélt, miért jó szerinte, hogy a jövőben az MMA delegálja a Nemzeti Kulturális Alap kuratóriumi tagjainak harmadát (a második egyharmadot Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter, a harmadikat a szakmai szervezetek jelölik). Azt mondta, ez éppen az állam visszahúzódását jelzi, nem pedig a térnyerését, hiszen Balog korábban a tagok felét delegálta, most pedig ebből átadott az "összes alkotói és művészeti ágat" képviselő MMA-nak.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.