80 év után meglett egy menekülő zsidó családtól ellopott tárgy
A Rosen und Flieder (Rózsa és orgona) című, 1918-ban készült festményt nemrég a Van Ham kölni aukciósházhoz adták be, amely sziszifuszi munkával kiderítette, hogy a képet 1936-ban lopták el egy berlini raktárból, a nácik elől New Yorkba menekülő zsidó házaspár külföldre szállítandó holmijai közül.
Csaknem 80 év után, egy aukciósház éberségének köszönhetően visszakerült a törvényes örökösökhöz Lovis Corinth (1858-1925) német festő egy képe, amelyet egy nácizmus elől Amerikába emigráló zsidó házaspártól loptak el költözés közben.
A Rosen und Flieder (Rózsa és orgona) című, 1918-ban készült festményt nemrég a Van Ham kölni aukciósházhoz adták be, amely sziszifuszi munkával kiderítette, hogy a képet 1936-ban lopták el egy berlini raktárból, a nácik elől New Yorkba menekülő zsidó házaspár külföldre szállítandó holmijai közül. Az aukciósház önerejéből kutatta fel az egykori tulajdonos Amerikában élő leszármazottait, akik semmit sem tudtak a festmény létezéséről, így arról sem, hogy igényt támaszthatnak rá.
Az aukciósház közvetítésével egyezség jött létre az eddigi birtokos és az örökösök között arról, hogy 70 x 60 centiméteres, becslések szerint 100-150 ezer eurót (31,5-47,5 millió forint) értékű képet elárverezik, és a bevételt elosztják egymás közt.
Corinth a német impresszionizmus egyik fő képviselőjeként ismert. Művészete több stílusfordulatot tartalmaz, legkorábban naturalista stílusban festett, majd az impresszionista és az expresszionista irányzatot ötvözte.