Nem csak a dalai láma születésnapi köszöntése szolgálatott témát idén Glastonburyben. A hangulatában egyedülálló fesztivál ezúttal is kitett magáért a zenei fellépők terén, úgyhogy elég nehéz volt kiválasztani ötöt a rengeteg emlékezetes momentum közül.
Amikor kiderült, hogy az idei Glastonbury fesztivál egyik fő fellépője Kanye West lesz, rengetegen bírálták a fesztivál szervezőit, egyesek még petíciót is indítottak a koncert ellen. Sőt, egy zeneipari szakember még a Glastonburyhez hasonló gigafesztiválok végét is belengette nyilatkozatával, melyben kifejtette, szerinte már nincsenek is igazi headlinerek, utalva ezzel nyilván az amerikai rapperre.
Glastonbury azonban továbbra sem veszít varászából, az itteni hangulat semmihez sem hasonlítható, és az sem elhanyagolható tényező, hogy a nagyórészt brit közönség a világ popzeneileg legműveltebb közönségét alkotja. Itt még a gitárszólókat is énekli a nem egyszer százezresnél is nagyobb tömeg. Így minden évben akad olyan később legendássá váló felvétel, amelyet még évekig osztanak majd meg rajongók a különböző netes fórumokon.
Kanye West fellépése volt a fő téma
Kanye West showja egy ízben félbeszakadt, ugyanis a színpadra futott Lee Nelson humorista, aki csak "segíteni akart" a sokak által gyűlölt sztárnak. Még kínosabb része volt a fellépésnek, amikor a rapper a Queen Bohemian Rhapsodyját próbálta meg előadni. A hamiskás énekről azóta sorra születnek a mémek.
Talán a helyszínen tartózkodóknál is jobban élvezhették a koncertet azok, akik a BBC élő közvetítését feliratozva nézték. A brit állami televízió ugyanis elég fura módon küszöbölte ki, hogy a West szövegeiben sűrűn előfurduló csúnya szavak képernőyre kerülkenek. A Twitteren záporoztak is a bejegyzések a röhejes esetről:
#Kanye is better if you put on the bbc's comedic subtitles. If nothing else it'll distract you from his double denim pic.twitter.com/FiCCzSU6HF
— James (@Spinglespot) 2015. június 27.
Azért persze a többség még mindezek ellenére is elégedett volt Kanye teljesítményével:
Florence-t sem kell félteni a Sziget Nagyszínpadától
A Florence + The Machine is kiemelt időpontot kapott idén, és az elég bíztató az augusztusi Sziget-koncert előtt, hogy a sokszor finnyás brit sajtó szinte egy emberként dicsérte Florence Welch és bandája produkcióját.
Az Uptown Funk itt még nagyobbat szólt
Mark Ronson kész sztárgárdát hívott a színpadra koncertje alatt, a legnagyobb slágernél is elég nagy volt az egy négyzetméterre jutó legendák száma. Mary J. Blige, George Clinton és Grandmaster Flash is besegített az óriási tömeg megtáncoltatásába.
A The Libertines volt a nagy meglepetés
Pete Dohertyéknek bőven volt törlesztenivalója Glastonbury felé. A banda feloszlása előtt itt adták az egyik legszörnyűbb koncertjüket, akkor maga Doherty már meg sem érkezett a fellépésre. Azóta azonban a britek egyik kedvenc zenekara visszatért, arról azonban csak pletykaszinten tudhatott a fesztivál közönsége, hogy ők lesznek az idei meglepetésvendégek.
A tömeg a korábbi balhék ellenére óriási lelkesedéssel fogadta a visszatérő bandát, a Libertines pedig meghálálta a bizalmat, és sokak szerint a zenekar történetének egyik legjobb koncertját adta.
A The Who öregurasan is odatette magát
Talán a fesztivál egyik legfurább pillanata volt, amikor a hetvenegy éves Roger Daltrey arról énekelt a My Generationben, hogy reméli meghal, mielőtt megöregszik. Ettől az ellentmondástól függetlenül a Keith Moon nélkül nyilván foghíjas banda így sem okozott csalódást, és méltón ünnepelte ötvenedik születésnapját.