2015. január. 15. 11:50 MTI Utolsó frissítés: 2015. január. 15. 15:50 Kult

Valami nem stimmel: vizsgálják a Savaria Szimfonikus Zenekar gazdálkodását

Nem lehet tudni egyelőre, hogy pontosan mi történt, de Szombathely polgármestere vizsgálatot rendelt el az önkormányzati fenntartásban működő Savaria Szimfonikus Zenekar gazdálkodása ügyében. A zenekar igazgatója szabadságon van, és a vizsgálat lezárultáig nem nyilatkozik.

Azonnali vizsgálatot rendelt el Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere az önkormányzat fenntartásában működő Savaria Szimfonikus Zenekar gazdálkodásával kapcsolatban, a tudomására jutott információk alapján – közölte az MTI-vel csütörtökön Angyal László, a városháza kommunikációs vezetője. A közlemény szövege szerint a polgármester az aljegyzőt kérte fel arra, hogy az önkormányzat belső ellenőrzési irodájával közösen folytassa le a vizsgálatot. Hozzáfűzték: a vizsgálat lezárultáig Mérei Tamás, a zenekar igazgatója és a zenekar gazdasági igazgatója szabadságon tartózkodik. 

Mérei Tamás az MTI érdeklődésére közölte: a vizsgálat lezárultáig – várhatóan február 15-ig – nem kíván nyilatkozni. Hozzátette: a zenekarnak a napokban bejelentett programját, köztük a párizsi vendégszereplést a vizsgálat ténye nem befolyásolja. Elmondta, mivel szabadságon van, magánemberként kíséri el az útra együttesét.

Puskás Tivadar és Mérei Tamás kedden közös sajtótájékoztatón jelentették be, hogy a Savaria Szimfonikus Zenekar január utolsó napjaiban és február első hetében nyolc alkalommal kíséri majd a milanói Scala balett társulatát Adolphe Adam Giselle című romantikus darabjának előadásain a párizsi kongresszusi palotában.

A nemzeti besorolással rendelkező Savaria Szimfonikus Zenekar, élén Mérei Tamással, tevékeny részt vállalt az Iseumi Szabadtéri Játékok operaelőadásainak megszervezésében és lebonyolításában. Sajtóértesülések szerint a vizsgálat inkább ezzel, és nem a zenekar napi gazdálkodásával állhat kapcsolatban.

 

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?