Kult hvg.hu 2014. október. 28. 15:05

374-en jelentkeztek az HBO forgatókönyv-írói pályázatára

Óriási érdeklődés övezte az HBO által kiírt First Draft pályázatot, amelyre akár nulla tapasztalattal rendelkező írók is jelentkezhettek, mindössze annyi megkötés volt, hogy a sorozat története a mai Magyarországon játszódjon.

„A First Draft pályázatot azért írtuk ki, hogy minden forgatókönyvírás iránt érdeklődő magyar szerző megmutathassa tehetségét. Olyan alkotókat kerestünk, akik tisztában vannak a prémium tévésorozat-trendekkel, ugyanakkor nem szolgai módon követik azokat, hanem a saját látásmódjukat is képesek belevinni a történetekbe” – mondta el Krigler Gábor, az HBO hazai forgatókönyv-fejlesztésekért felelős kreatív producere.

A pályázatra 374 forgatókönyv érkezett, ezért az eredetileg decemberre kitűzött eredményhirdetést elcsúsztatták 2015. február 2-ig. A pályázatra csak egy kész forgatókönyvet kellett küldeni, az ilyenkor szokásos treatment, szinopszis és hasonlók nélkül. Az HBO mindössze annyit kötött ki a pályaművel kapcsolatban, hogy a mai Magyarországon, magyar nyelven, magyar karakterekkel játszódjon, és 30 vagy 60 perces legyen.

Társas játék - az HBO egyik előző saját gyártású sorozata

„Óriási meglepetés volt számomra, hogy végül ennyi tervezet érkezett, ráadásul az egy órás epizódok vannak többségben a kidolgozott sorozat részek között. Sok az olyan jelentkező, aki részt vett a forgatókönyvírók számára tartott szakmai rendezvényünkön, ahol a Társas játék és a Terápia forgatókönyvíróival beszélgethettek a sorozatírás műhelytitkairól” – tette hozzá Krigler.

Az HBO szakmai zsűrije által győztesnek ítélt pályázat alkotója szerződést kap a csatornától, és közösen fejlesztik tovább a sorozatot.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.