Kult hvg.hu 2014. szeptember. 04. 17:50

Laurie Andrson, Lajkó Félix, Nina Hagen – októberben bezsong Budapest

47 helyszínen közel 250 programmal jelentkezik a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál október 3. és 19. között: 6 bemutató, 9 ősbemutató és 7 Magyarországon eddig soha nem látott produkció mellett 84 ingyenes program lesz városszerte.

A fesztiválon olyan hazai és nemzetközi sztárok és együttesek lépnek fel többek között, mint Laurie Anderson, Gilbert Varga, Lajkó Félix és a Balanescu Quartet, az Amadinda és a JU Percussion, a Ránki család, The Real Group, Both Miklós, a Moritz von Oswald Trio Tony Allen közreműködésével, St. Vincent, Tycho, The Necks, The Tiger Lillies, Nils Petter Molvær, a Nikolas Payton Trio, Nina Hagen, Daniele Finzi Pasca, a Recirquel Újcirkusz Társulat vagy a Perpetuum Jazzile.

Túry Gergely

Olyan különleges előadásokkal találkozhatnak, mint Robert Wilson 1914 című darabja, Andrej Petrov és Barta Dóra közös koreográfiájában színpadra állított Az Ötödik Évszak, Eötvös Péter Lady Sarashinája, Dubóczky Gergely Elemek című ősbemutatója, Fassang László Etűdök géporgonára estje, a legendás 180-as csoport műveit felelevenítő koncert, a kortárs kórusműveket bemutató Body of Songs, vagy az Orbán György, Vajda János és Selmeczi György műveiből összeállított Mai operamesék. A képző-és fotóművészet rajongóit várja a Budapesti Fotóutca Fesztivál, a Ludwig Múzeum és a Kortárs Galériák Hétvégéje.

Túry Gergely

A fesztivál eseményei a legváltozatosabb helyszíneken zajlanak majd: a hangverseny- és színháztermek mellett többek között az A38, a Budapest Jazz Club, a Trafó, a Müpánál felállítandó CAFe Sátor, a fiatalok körében közkedvelt romkocsmák, a nemrégiben felújított Bálna és a Várkert Bazár, galériák, kerületi intézmények és Budapest utcái is szerepet kapnak.

A fesztivál teljes programja itt olvasható.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.