Matthew Dear DJ és zenész ezer hangmintát vételezett a világ legnagyobb erejű gépeitől, amelyekből „Drop Science” címmel alkotott egy háromperces zeneművet.
Az itt meghallgatható zeneszámhoz Dear MRI-berendezések gerjesztette zörejeket, a GEnx hajtóművek gyorsulási tesztjei során keletkező zajokat és az optikai szálas kábelek fényerejét mérő műszerek kibocsátotta hangokat használt fel leginkább.
Mindenben ott rejlik a zene, – véli a DJ - legyen szó akár a természetről, madarakról vagy ember alkotta hangról. A világ különböző masináitól nyert forrásanyagból Dear az otthoni hangstúdiójában készítette el a háromperces dallamot.
A gépzajok egyébként nemcsak egyedülálló zenei produkciók megalkotására alkalmasak: a GE akusztikai mérnökeinek abban is segítenek, hogy megállapíthassák, vajon megfelelően működnek-e a berendezések, különösen olyan, nehezen elérhető helyeken, mint például egy tengerfenéki olajkút.
A „Drop Science” tisztelgés a korai, klasszikussá vált Marley Mal „Droppin’ Science” című hiphop szám előtt. Maga a kifejezés azt jeleni, hogy valami különlegeset mondasz, itt éppen az ipari gépészet apropójából. „Egy berendezés akusztikus tulajdonsága olyan, mint az emberi ujjlenyomat. Nincs két egyforma hang” – állítja Fabian Dawson, a GE mérési és irányítási divízió munkatársa.
Így készült a dal: