2014. július. 23. 11:20 MTI-OS Utolsó frissítés: 2014. július. 23. 11:20 Kult

A Skanzen igazgatójából lett az Emmi új helyettes államtitkára

Dr. Cseri Miklós 1994 óta volt a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főizgazgatója. Új pozíciójában a kultúráért felelős államtitkárság "szakmai munkájáért" felel majd.

Dr. Cseri Miklós az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárságának új, helyettes államtitkára július 15-től - közölte az Emmi szerdán.

A szakember, aki kinevezése előtt csaknem húsz éven át a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója volt, új beosztásában az államtitkárság szakmai munkájáért felel majd - áll a közleményben.

Cseri Miklós 1957-ben, Miskolcon született. A sárospataki Rákóczi Gimnázium után Debrecenben tanult a Kossuth Lajos Tudományegyetem történelem-néprajz szakán. 1984-ben  egyetemi doktorátusi, 1995-ben PhD fokozatot nyert, 2010 óta címzetes egyetemi tanár.

Pályafutását a miskolci Herman Ottó Múzeumban kezdte 1987-ben, innen került a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumhoz, ahol muzeológusként, tudományos titkárként, főigazgató-helyettesként, 1994-óta pedig főigazgatóként dolgozott.

Tucatnyi szakmai és civil szervezet, köztük Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága és Szellemi Kulturális Örökségvédelmi Szakbizottsága, az Európai Szabadtéri Múzeumok Szövetsége (AEOM), Magyar Néprajzi Társaság Választmánya, az MTA Néprajzi Szakbizottsága, valamint a Magyarországi Tájházak Szövetségének tagja. Több önálló kötet, valamint több mint száz cikk és tanulmány szerzője.

Munkásságát többek között Jankó János-díjjal (1991), Móra Ferenc-díjjal (2002), a Belga Királyi Lovagrend Tiszti Keresztjével (2003), 2009-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tiszti Keresztjével, 2011-ben  Pro Turismo Díjjal ismerték el.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.