A szerepjátékokról és a roma identitásról is beszélnek majd jövő hétvégén
Jövő hétvégén ismét az idegen kultúrákkal lehet majd ismerkedni a Fogasházban a Szimbiózis Napok kulturális antropológiai fesztiválon, ahol szó lesz a roma identitásról és a digitális világról is, de többek között lesz biciklis kiállítás is.
Kilencedik alkalommal rendezik meg idén a Szimbiózis Napok elnevezésű kulturális antropológiai fesztivált május 16-17-én a budapesti Fogasházban. A rendezvény az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan idén is kiváló találkozási lehetőséget biztosít a határ- és rokon tudományterületek, valamint a média, a művészeti és civil szféra képviselőinek az aktuális szakmai kérdések megvitatására, a különböző megközelítések bemutatására és ütköztetésére.
A rendezvény egyik főprofilja a távoli kultúrák megismertetése, így idén többek között Izrael és Ladakh szakrális világaiba kaphatnak betekintést azok, akik S. Varga Ilona fényképes úti beszámolóját meghallgatják. A pénteki napon észak-afrikai félnomád, letelepült törzsek életmódjáról, identitásáról fognak mesélni antropológusok, régészek, újságírók, akik a térségben kutattak, majd ezt követően a chilei Földgömb-Atacam expedíció részleteit ismerteti Nemerkényi Zsombor a Földgömb folyóirat főszerkesztője.
Visszatérő programként szó lesz a digitális világok szubkultúráiról, jelenségeiről is. Május 17-én a JátékosLét Kutatóközpont szervezésében egy interaktív kerekasztal-beszélgetésen vehetnek részt az érdeklődők, ahol az online-offline szerepjátékok kulturális vonatkozásairól fognak beszélgetni a meghívott előadók, miközben a közönség LEGO-sztikai játékon vehet részt, amelynek győztesét is kihirdetik a program végén. Szintén a szombati napon a digitális addikciókról és az információs társadalom sajátosságairól lesznek előadások.
Társadalom és művészet kapcsolatának aspektusairól is szó lesz a fesztiválon. A közönség megismerkedhet az outsider művészeti világgal, a roma identitás és művészet kapcsolatáról vallanak majd roma előadók, a tranzit.hu keretein belül elindult művészeti-kutatási projekt résztvevői pedig a kortárs képzőművészet lehetőségeinek kérdését fogják boncolgatni.
A gyerekek kézműves foglakozásokon, kifejezetten nekik szervezett programokon ismerkedhetnek meg más kultúrákkal. Az előadások mellett idén is lesznek fotó és projekt kiállítások, könyvbemutatók és könyvvásár. Részleteket itt olvashat a programokról!