2014. május. 07. 12:55 Utolsó frissítés: 2014. május. 07. 12:52 Kult

Új diákkoncert programmal debütál Rákász Gergely

Iskolából ismerős zeneműveket, klasszikusokat tesz még érdekesebbé, varázsol emberközelivé koncertprogramjával Rákász Gergely koncertorgonista.

Rákász Gergely szokásához híven nem csak zenél, hanem mesél május 17-én a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola dísztermében, és az azt követő további „sulis koncerteken”.

Az orgonakoncerttel egybekötött történelmi érdekességek emberközelivé varázsolják a századokkal ezelőtt alkotó klasszikusokat, megjegyezhetővé és izgalmassá teszik az iskolában tanultakat. Az ősztől hat részes sorozatot bemutató művész ezúttal ízelítőként a klasszikus zene elmúlt 300 évének titkairól lebbenti fel a fátylat.

A zenei időutazásban Vivaldi Négy évszakától indulva, egy kis színpadi zenén át a moziba jutunk - így derül ki, hogy ott a mai napig klasszikus zenét hallgatunk. A kapcsolódó zenetörténetből pedig megtudhatjuk, hogy mennyire volt lusta Rossini, vásárolt-e ágyúkat Verdi, vagy, hogy milyen pap volt Vivaldi.

Nem titok, hogy a fiatalok klasszikus zenéhez közelítése Rákász Gergely szívügye, ezért is indította el 2004-ben iskolaprogramját, amelyben azóta több mint 40 ezer diákkal találkozott.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.