Kult hvg.hu 2014. február. 11. 13:59

Meghalt a világhírű magyar filmplakátok készítője

Meghalt a magyar Csillagok háborúja-plakátok készítője, Helényi Tibor – írja az Origo blogja, a Kunszt.

Meghalt Helényi Tibor a 70-es évek utáni magyar plakátgrafika kiemelkedő és egyedülálló alakja – írja a Kunszt című blog. A 68 évesen elhunyt Helényi festette többek között a Csilllagok háborúja-trilógia magyar plakátjait, amelyeknek a kétezres évek internetes robbanásával óriás nemzetközi rajongótábora alakult ki – idézi fel a blog.

Több mint egy évtizedig felelt az IPM címlapjaiért, illetve vizuális megjelenéséért. Utolsó interjúja nyáron jelent meg az Origón.

hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.