Kult hvg.hu 2013. december. 05. 12:35

"Félt, hogy búcsúzni kell" – lánya emlékezett Hollósi Frigyesre

Hollósi Frigyest megviselték a Nemzeti Színházat ért támadások, de szerette a biztonságot, és mindig ő volt a színházi büfé lelke – az egy éve elhunyt színművészre lánya, Hollósi Katalin emlékezett a szinhaz.hu-nak adott interjújában.

Egy évvel ezelőtt ezen a napon halt meg Hollósi Frigyes, a Nemzeti Színház színművésze. A szinhaz.hu-nak lánya, Hollósi Katalin adott interjút.

"Furcsa, hogy így egybeesett egy nemzeti színházi korszak vége apám halálával. Ő igazán félt attól, hogy nem maradhat együtt a társulat... Félt, hogy búcsúzni kell, felszámolni és aztán talán mégis maradni. Sokat beszélt erről, és sok gondot, megoldatlan problémát jelentett ez neki akkoriban. Talán az igazgatóváltás foglalkoztatta a legjobban" – fogalmazott az interjúban a Centrál Színházban rendezőasszisztensként dolgozó Hollósi Katalin.

Arra a kérdésre, Hollósi Frigyes a színházban maradt volna-e az igazgatóváltás után is, Hollósi Katalin azt mondta: "Szerette a biztonságot, és szerette a színházat, magát is. Szerette a büfét, hiszen ő volt a színházi büfé központi alakja. Szeretett ott lenni a kollégákkal. Amikor a színház végére gondolt, nem is annyira az előadások sorsa aggasztotta, hanem a kollégák eltűnése. Ki marad, ki jön? Mennyire hiányzik majd neki az, aki elmegy, és lehet-e örülni annak, aki jön? Az előző igazgatóváltás is megviselte, akkor is veszített el számára fontos kollégákat, barátokat."

"De megviselték a színházat ért támadások, a heccelések. Azoknak a felvonulása és ordítozása, akik azt sem tudták merre keressék a Nemzeti Színházat. Ez igazán elkeserítette" – tette hozzá.

Hollósi arról is mesélt, milyen édesapa volt Hollósi Frigyes, milyen tárgyakat hagyott maga után a színházi öltözőben, és hogy élte meg a sikert.

A teljes beszélgetést itt olvashatják el.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.