Kult hvg.hu 2013. október. 08. 11:30

Megírták a Műcsarnok gyászjelentését

Fiatal művészek gyászolták meg kedden a Műcsarnok elvesztését. Felhívásban tudatták, hogy az épület 117 évesen hosszú szenvedés után elhunyt. Mint írják, halálának oka gondatlanság és az MMA felelőtlen viselkedése.

A tiltakozó demonstráció keretében mintegy tucatnyian álltak 11-től némán a Műcsarnok lépcsőjén, amelyre egy fekete gyászszalagot terítettek. A hvg.hu tudósítójának elmondták, hogy nem tartoznak semmilyen csoporthoz. Mindannyian független művészek, akik nem értenek egyet azzal, hogy a kortárs művészet legfontosabb kiállítóhelyét a hétfői parlementi döntés átadta a Magyar Művészeti Akadémia tuajdonába. A "néma ravatal" után fekete lufikat engedtek fel az épület aulájában, hogy "minél tovább emlékeztessenek a hely elvesztésére".

hvg.hu

A Hősök terén lévő kortárs művészti kiállítócsarnokot jövő március 1-jével „írják az MMA nevére”. A tulajdonjog ugyan a művészeti akadémiáé lesz, az azt üzemeltető nonprofit kft. tulajdonosa és fenntartója azonban továbbra is az Emberi Erőforrások Minisztériuma marad, feladatellátásának művészeti és tartalmi kérdéseiben egyetértési jogot biztosítva az MMA elnökének. Ezt azonban most sem rendezi pontosan a törvény.

hvg.hu

Gulyás Gábor, a Műcsarnok 2011 februárjában kinevezett vezetője tavaly novemberben beadta lemondását, mert nem értett egyet az intézmény működési rendjét megváltoztató kormányhatározattal. Az MNV Zrt. elnök-vezérigazgatója azonban nem írta alá a lemondást, a kormány-előterjesztésből pedig abban a formában nem lett jogszabály, így Gulyás Gábor a Műcsarnok vezetője maradt. A kiállítóhely éléről végül idén augusztus végén távozott közös megegyezéssel, és szeptembertől miniszteri biztosként dolgozik tovább, a kortárs magyar képzőművészet nemzetközi pozicionálásával foglalkozik. A Műcsarnokot ideiglenesen az intézmény gazdasági igazgatója, Kovácsné Medgyes Piroska irányítja.

Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.