Kiakadtak a britek a Diana-filmen
Valósággal ízekre szedték a brit filmkritikusok az új Diana-mozit, amely a néhai brit hercegnőnek egy pakisztáni orvoshoz fűződő titkos viszonyát dolgozza fel.
Oliver Hirschbiegel német rendező alkotásának világpremierje Londonban volt. A filmben Naomi Watts alakítja az aranyozott kalitkába zárt hercegnőt, míg Naveen Andrews a Dianát meghódító szívsebészt, Hasnat Khant. A brit pletykalapok, amelyek Diana és Károly 1981-es egybekelésétől kezdve a válásukon át egészen az 1997-es párizsi tragédiáig a hercegnő életének minden egyes pillanatát nyomon követték, valósággal ízekre szedték az alkotást.
"A szívek királynőjéből sikerült olyan esetlen szinglit csinálni, aki elől még Bridget Jones is átmenekülne az utca túloldalára" - írta a Mirror kritikusa, aki "olcsó és lehangoló erőfeszítésnek" nevezte az alkotást. A film a Kate Snell tollából származó, 2000-ben megjelent Diana: Her Last Love című könyv alapján készült, amely arról szól, hogy a brit trón várományosától elhidegült hercegnőnek élete utolsó két évében titkos viszonya volt Khannal.
A mozi elsősorban a szerelmesek titkos - kórházakban, autókban, a férfi lakásán és a Kensington Palotában való - találkáira összpontosít, de a történetben megjelenik a nagyközönség által ismert Diana is, aki a szárazföldi aknák ellen kampányol és a Károllyal való kapcsolatát boncolgató hírhedt 1995-ös interjúban azt mondja "hárman voltunk ebben a házasságban".
Az igazi Hasnat Khan még augusztusban kijelentette, hogy soha nem fogja megnézni a filmet, mivel az hipotézisekre és pletykákra épül. A világ uralkodóházaival foglalkozó Majesty magazin felelős szerkesztője, Joe Little szerint a brit királyi család továbbra is tartja magát a Dianát övező méltóságteljes hallgatáshoz, ahogy azt egy 2007-es emlékkoncert óta teszi.
"A kegyetlen igazság az, hogy 16 évvel azután a szörnyű 1997-es nap után Diana újabb rettenetes halált halt" - fogalmazott Peter Bradshaw, a The Guardian című lap kritikusa a film láttán.
Az Oscar-díjra jelölt A bukás - Hitler utolsó napjai című háborús filmdrámát is jegyző Oliver Hirschbiegel azonban az 1953-as Római vakáció című romantikus vígjátékhoz és az 1965-ös Doktor Zsivágó című drámához hasonlította a Diana-filmet.