Kult hvg.hu 2013. augusztus. 26. 14:12

Fotó: Fegyverrel pózoló nő szervezi az Alföldi-ellenes tüntetést

Fegyverrel a kezében pózol a Facebookon az augusztus 30-i István, a király előadás elleni tüntetés szervezője.

Facebook

Mint arról beszámoltunk: szélsőjobbosok szervezkednek a Facebookon az Alföldi Róbert által rendezett István, a király egyik budapesti előadása ellen "István, a király farmerban?" címmel.

"Ne nézzük tétlenül ezt az újabb szemen köpését a magyar történelemnek! István, a király farmerban? Koppány bedrogozva??" – írják felhívásukban a szervezők, akik augusztus 30-án készülnek tüntetésre a Papp László Sportaréna előtt.

A Cink.hu a munchausenparokaja nevű Tumbrl blog híre alapján arról számol be, hogy a tüntetés szervezője a Facebook-oldalán fegyverrel pózol a profilképén. (A nő közben letiltotta a hozzáférést a profiljához – a szerk.). Amikor a nő egyik barátja kommentben rákérdez arra, hogy használná-e a fegyverét, annyit válaszol, hogy nem kéne kétszer mondani.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.