Bár a múzeuma kedden megnyílik a nagyközönség előtt Stockholmban, az ABBA együttes nem fog újra összeállni még egyetlen koncert erejéig sem.
Bjorn Ulvaeus, az együttes alapító tagja egy szombaton megjelent interjúban lehűtötte a rajongók várakozásait arról, hogy a zenekar ismét színpadra áll. "Ígérem, az ABBA soha nem áll újra össze - képtelen lennék elviselni a csalódáskeltés stresszét. Amikor hallgatod a muzsikánkat, nem sokkal jobb az, hogy négy fiatal, energikus ember jár a képzeletedben? Jobb az, mint négy öreg ember" - hangoztatta Ulvaeus.
Az együttes egyik énekesnőjével, Agnetha Fältskoggal készült minapi interjú keltett reményt a világhírű svéd együttes egykori és mostani rajongóiban. Agnetha arról
beszélt a Die Zeit című német lapnak, hogy nyitott lenne az újraegyesülésre, és egy jótékonysági koncertre nem mondana kapásból nemet. Nagy-Britanniában a Paddy Power fogadóiroda azonnal felajánlotta, hogy 14-szeres szorzóval fogadni lehet nála az együttes feltámadására, sőt: 16-szorossal arra is, hogy az ABBA fogja megnyitni a 2013-as Eurovíziós Dalfesztivált, amelynek idén Malmö ad otthont május közepén.
Élő koncerten ugyan nem hallhatják kedvenceiket a rajongók, ám kedden Stockholm egyik turisztikailag legfrekventáltabb körzetében, a Királyi-szigeten megnyílik az ABBA múzeum a Swedish Music Hall of Fame főépületében.
Az intézmény az Abba - The Museum nevet kapta az 1977-ben készült, az ABBA - The Movie című film alapján. A kiállítótermekben például a látogatók beállhatnak énekelni ötödik tagként az együttesbe, sőt számítógép segítségével dalfelvételt is készíthetnek velük - olvasható a The Local című svéd napilapban.
Egy másik termet a Ring, ring című számnak szentelték, ahol elhelyeztek egy 1970-es évekbeli telefont. Ennek számát csak négyen tudják felhívni, az ABBA tajgai - Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Fältksog és Anni-Frid Lyngstad -, akik alkalmanként fel is tárcsázzák a számot és elbeszélgetnek az éppen ott lévő látogatókkal.
Az 1970-ben alakult ABBA együttes akkor vált világszerte ismertté, amikor 1974-ben a Waterloo című dalával megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált. 378 millió lemezt adtak el világszerte, és éveken át uralták a különböző toplistákat.
A múzeum létrehozásában az együttes valamennyi tagjai részt vett, számos kelléket, például fellépő ruhákat adományozott az intézménynek. Az audio guide tárlatvezető szövegét Catherine Johnson, a Mamma Mia című musical szövegkönyvének írója készítette.