2013. április. 10. 15:13 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 10. 19:55 Kult

Bezárt a Louvre, mert túl sok a zsebtolvaj

Zsebtolvajok miatt bezárt szerdára a világ leglátogatottabb múzeuma, a párizsi Louvre.

A múzeum alkalmazottai léptek sztrájkba, mert már nem bírnak megküzdeni az elszemtelenedett zsebtolvajok okozta problémával. A biztonsági őröket a zsebesek ugyanúgy kifosztják, mint a látogatókat, akiknek a védelmére hivatottak.

Christelle Guyader szakszervezeti vezető szerint a személyzet "torkig van" a zsebmetszőkkel. Reggelente rettegve érkeznek meg a munkahelyükre, ahol bandákba verődött "agresszív" zsebesek várják őket, köztük kiskorúak, akik ingyen mehetnek be a múzeumba, és ha még ha rendőrkézre kerülne is, pár nap múlva már újra a "helyükön" vannak.

Szerdán mintegy kétszáz teremőr lépett sztrájkba, közülük százan a Louvre felügyeletét ellátó kulturális minisztérium előtt tüntettek, küldöttségüket fogadták is a tárcánál.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 26. 18:00

Az állatokkal suttogó boszorkány, aki védelmébe vette az utolsó európai őserdőt

Tudósként ment oda, hogy megfigyelje őket, ám végül a vadállatok anyjává és a falka részévé vált. Simona Kossak az állatok társaságában olyasmit talált meg, amit az emberek közt addig sosem. Mesébe illő történetéről film készült, amelyet a jelenleg zajló Lengyel Filmtavaszon hazánkban is bemutatnak.