Színpadra vitték Blaha Lujza életét
A Blaha-sztori - zenés kulisszatitkok két részben címmel tartanak bemutatót a budapesti Bethlen Téri Színházban. A Blaha Lujza sorsát megidéző előadást Csomor Csilla főszereplésével szerdán láthatja először a közönség.
A kétrészes zenés összeállítást Bezerédi Zoltán rendezte, és szerdán 15 órakor játsszák először, és csütörtökön fél nyolckor is műsorra tűzik - olvasható a színház közleményében.
A Darvas Ferenc és Darvas Kristóf zeneszerző, zongorista közreműködésével létrejövő előadásban a magyar színjátszás páratlan alakját, Blaha Lujzát eleveníti meg Csomor Csilla, aki a Déryné Széppataki Róza életét feldolgozó, Édes Rózám! című önálló estje után most a "nemzet csalogánya" bőrébe bújik.
A korabeli sajtó szerint valamennyi népszínműben Blaha Lujza volt a királyné parasztruhában. Az előadás bemutatja, honnan indult az operett, opera, népszínmű, dráma koronázatlan királynője, aki alig 16 évesen ment férjhez a 37 éves Blaha János karmesterhez, hogyan szerződtette őt Szigligeti Ede a Nemzeti Színházhoz. Az előadás dramaturgja Perczel Enikő, a produkció díszlet- és jelmeztervezője Árva Nóra.
Csomor Csilla, a jászberényi születésű színművész a Színház- és Filmművészeti Egyetemen Kerényi Imre osztályában végzett, majd a győri Kisfaludy Színházhoz szerződött, később tagja volt a Nemzeti Színháznak, majd átnevezése után a Pesti Magyar Színháznak.
A színművész számos prózai és zenés darabban játszott, láthatták a nézők egyebek mellett a Bánk bán Izidórájának szerepében, Gizellaként az István, a királyban, Titániaként Shakespeare Szentivánéji álmában. A televíziónézők a Barátok közt című magyar filmsorozatban ismerhették meg.