Ön itt és most 30 plakátot lát, valamennyit magyar művészek tervezték: profik, vélhetően, vagy amatőrök, talán. Nem kell mást tennie, mint kiválasztania a legjobbat. Ha szavaz, ön szórakozik, a művész viszont elindul a világhír útján.
Ai Weiwei megközelíthetetlen képzőművész: megközelíthetetlenségének oka a kínai hatóságok túlzó és nyomasztó vendégszeretete. Mégis van, akinek sikerült vele kapcsolatba lépnie, és a találkozásból film született: a Never Sorry! csütörtöktől látható a magyar mozikban.
Csúnyán beszélni nem illő, mert ugye: emberek vagyunk. A baj csak az, hogy az utóbbi sokszor akkor derül ki, amikor már késő. Ön szerint mi volt előbb: a "fuck" vagy aki/ami kiprovokálta. Fogós, ravasz, beugrató kérdés. A szó természetesen közvetlenül a szeplőtelen fogantatás után terjedt el, amikor az embereknek kétségei támadtak a nemzést, így: a túlélést illetően.
AI WEIWEI pályázat from FLUX on Vimeo.
Kinek áll jól az ökölbe szorított kézből felkiáltójelként előtörő középső ujj? Mindenkinek, feltéve, ha kifejezésre kívánja juttatni problémáját a fennálló…a fennálló bármivel szemben. Az ökölbe szorított kézfejből kiálló hüvelykujj jelentése: minden rendben, klassz, bejött, jó megtoldás. Ebből a világon most kevesebb van. Ezért készült a Never Sorry!, és ezért készültek ezek a dühösen vicces vagy viccesen dühös plakátok is.