Kult hvg.hu 2012. január. 06. 15:15

Ajkak, melyek nem hagynak minket idén nyugodni - videók

Amy Winehouse meghalt, Adele hangszálai bekrepáltak, egy rangos német szakértői stáb megnevezte az új üdvöskéket. Mi bemutatunk három plusz egyet.

„Én már akkor rajongójuk voltam, amikor még nem ismerte őket senki” – ezzel a mondattal próbálják magukat megkülönböztetni azok, akik nem szeretik azonosítani magukat a mainstreammel. Nekik valószínűleg nem tudunk újdonsággal szolgálni az alábbiakkal, azoknak viszont igen, akik szeretik a jó zenét, legyen az hip-hop, pop, dub-step, vagy egyéb régi új kategóriákat teremtő muzsika. 29 német média- és zeneguru válogatásából szemezgettünk, akik nem csupán hangzás, hanem potenciál alapján rakták össze saját tízes listájukat. A hét elején bemutattunk saját válogatásunk alapján három magyart, akik pörgetnek minket az idén, ez a nemzetközi verzió, és három plusz egy. 

Lana Del Rey

Amy Winehouse utódjaként tekintenek a nőre, akinek nem csupán hangja, de ajkai sem hagyják nyugodni a nagyérdeműt. A 25 éves New York-i születésű Elizabeth Grant szájáról azt rebesgetik fel van fújva, az önjelölt „gengszter” Nancy Sinatra mindenesetre 2011-ben a Video Games című home videókból összetákolt számával hatalmas Youtube sikereket ért el. Most pedig megjelent debütáló albuma Born To Die címmel, amelynek címadó dala már sokkal profibb videoklippel népszerűsíti a Lana Del Rey formációban énekelő nőt, akinek hiába még csak bimbózik a karrierje, a titulusokban nem szenved hiányt: best lips in indie-nek is becézik.

Azealia Banks

Oda járt iskolába, ahova Nicky Minaj, LaGuardia High School of Performing Arts nebulójaként a 23 éves Banks nem szerénykedik kamera előtt, a New York-it tavaly a honi kúllista élére választották. A fiatal lány ugyancsak híres ajkairól, Lana Del Rey nyomán ő a best lips in hip-hop. A 212 című dalát tekintve valóban nem panaszkodhat sem a lepénylesőjére, sem arra, ami kijön rajta: szemtelenül jó rap.

Michael Kiwanuka

Nem tudni, hogy a retro kifejezés valaha kimegy a divatból, az biztos, hogy a tegnapelőtti dolgok mindig visszatérnek, és újjáélednek. Ilyen Michael Kiwanika is, aki londoni, de ugandai gyökerekkel, és Adele előtt is játszott már. A zenéjét leginkább a soul kategóriába sorolják, és tényleg lelkizős. A Tell me a tale című számát Super 8-as kamerával vették fel, idillikus képei megrengették a Youtube-ot.

Skrillex

Itt csalunk. Ő ugyanis nem úgy használja ajkait, ahogy a többiek, hanem leginkább torzítóval, és bár a dubstep echte brit találmány, a Skrillex amerikaiként újradefiniálja. Főleg, mert úgy néz ki, mint egy rossz emós: hosszú fekete haj, kopasz halánték, fekete keretes szemüveg, fültágító. A felnőttek vélhetőleg folyamatosan szájon törölnék, és sarokba állítanák, a pop nagyjai viszont felfedezték benne a potenciált, már Lady Gaga, Bruno Mars is újrakevertette vele slágereiket, de dolgozott a La Roux-val is. Ha már nagyon cikinek és kommersznek találjuk Tonight’s gonna be a good nightot és David Guetta egyéb ugrálós himnuszait, akkor jön ő, Skrillex: