2011. október. 26. 16:28 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 26. 16:28 Kult

Bemutatták a legdrágább indiai filmet

A napokban világszerte forgalmazni kezdik az eddigi legdrágább bollywoodi produkciót, a Ra.One című szuperhősfilmet.

Az akciófilm sztárja Sah Rukh Hán, aki egy Pókemberből és Vasemberből gyúrt, rendkívüli képességekkel rendelkező hőst alakít. Hán egyúttal a producere is a filmnek, amelynek premierjét kedden tartották Londonban - írja a BBC hírportálja.

A 30 millió dolláros költségvetésű Ra.One bemutatóját az egyik legnagyobb hindu ünnepre, a divalira ("a fény ünnepe") időzítették. Szerdán Indiában 3500 moziban kezdődött meg forgalmazása, világszerte pedig ötezer filmszínházban lesz látható.

A produkció beharangozására minden követ megmozgattak: egész oldalas újsághirdetések, video- és online játékok, iPhone- és iPad-alkalmazások hívták fel a figyelmet a bemutatóra.

Hán a londoni premieren elmondta: a technológia fejlődésével a bollywoodi produkciók képesek lesznek felvenni a versenyt a hollywoodi minőséggel. Egyre több olyan bollywoodi filmmel akarnak előállni, amelyet be lehet mutatni Hollywoodban - hangsúlyozta.

Az első értékelések lelkesen méltatták a különleges látványeffektusokat, ám a cselekményt eléggé lehúzták. A 46 éves indiai sztár hideget és meleget is kapott az indiai kritikusoktól. A The Times of India cikke "klassz sci-finek" nevezte, amely megdobja a nézők adrenalinszintjét. Az indiai online Rediff Movies azonban "Sah Rukh Hán legdrágább kapuzárási pánikjának" bélyegezte a munkát. A kritikai véleményektől függetlenül a Ra.One várhatóan jókora kasszasiker lesz, egyes szakértők szerint költségvetése 70 százalékát már be is hozta. 

Eredetileg júniustól akarták forgalmazni, de a drága speciális effektusok és a háromdimenziós technika miatt csúsztak a produkció munkálatai - emlékeztetett a bbc.co.uk.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.