A Liszt-év derekán nem csupán a komolyzene értői és kedvelői ismerkedhettek a kétszáz éves zeneszerző és zongorista műveivel. Május 26-án az Urániában könnyűzenei, elektronikus és underground zenészek méltatták Liszt Ferencet.
"Leginkább az motivált, hogy elrugaszkodhatunk a kommersz zenei elvárásoktól. Radikális felfogás Liszt és a könnyűzene házasítása. Főleg úgy, hogy ízléses végeredményt szeretnénk elérni. Az elképzelésem az volt, hogy nem koncertként közelítem a dolgot. Egy szépen megtervezett mozifilmre emlékeztet majd a szerkezet, ám a rockzene által képviselt hatás nem marad el" - nyilatkozta Szakos Krisztián a Red Bull Liszt Remix előtt. Az esemény zenei igazgatója zeneszerző születésének 200. évfordulója előtt tisztelegve próbált négy "nem komoly" együttest és Rúzsa Magdit komolyzenei köntösbe bújtatni, vagy inkább fordítva Liszt dallamait belecsempészni a hol könnyedebb, hol zúzósabb hangzásba.
Négy zenei stílust képviselő formáció a The Balkan Fanatics, a Pannónia Allstars Ska Orchestra, The Carbonfools és a Compact Disco magát adta, a Liszt-verziók mellett saját dalaikat is hallhatta a közönség, így érdekes egyveleg született az előkelő környezetben, ahol a ritmusos dallamokra legfeljebb némi visszafogott fejbillegetés lehetett a székekre kényszerített zenekedvelők reakciója.
Ám így lehetett ez Liszt korában is, ezért szinte autentikus volt a helyzet. A könnyűzenei, elektronikus, underground elemek és a klasszikus hangok ötvözetének elegyéből összeálló egész estés zenei kikapcsolódást, mint egy többfelvonásos színházi előadást álmodott meg Szakos, ám a fellépők eltérő személyisége és munkássága inkább önmagában volt értelmezhető, mint teljes egészében.
Az est folyamán meghallgathattuk többek között, a soul-jazz hangulatú Liebestraumot jamaikai rocksteady változatban, vagy Liszt ugyanezen szerelmi álmát a XXI. század realisztikus-futurisztikus, már-már kortárs komolyzenei környezetébe átemet „balkanizálódott” verzióját.Ivan Mazeppa kalandos történetének újragondolása dub betétekel, jazz-reggae groove hangzással bontakozott ki a liszti dallamvilágból, majd a La Campanella egy örmény népdal szopránjával lépett drum’n’bass-fúzióra a színpadon.
A Liszttel játszunk nagy tisztelettel megközelítés jegyében a Rúzsa Magdi vendégelőadó fináléjával végződött a remix. A Vigyázz a madárra című Demjén dalt komponálták újra Liszthez passzintva: "Az elgondolás az volt, hogy Liszt néhány darabjából hangmintákat veszek, és ezekből a zenei darabkákból áll össze az új zenei alap. Így adja végső formáját a dalnak a La Campanella triolás zongorája, és a Hungarian Rhapsody No.2 Orchestra mély vonósa" - meséli Szakos az est zárásáról.