Komlós Péteré és László Attiláé a Gramofon Díj
Idén tizedik alkalommal adta a Gramofon szerkesztősége a folyóirat díjait. Az elismerést minden évben az a klasszikus zenei, illetve jazz-zenész kapja, aki az utóbbi 3–5 évben kiemelkedőt, vagy életművével maradandót alkotott. A december 6-i díjkiosztó gálán Komlós Péter, a több mint ötvenéves Bartók Vonósnégyes primáriusa és László Attila gitárművész, zeneszerző vehette át az elismerést.
A Gramofon Díj elsődleges célja, hogy a magyar klasszikus zene és a jazz értékteremtő művészeinek nyilvánosságot teremtsen, és ezzel hozzájáruljon a két műfaj társadalmi megbecsülésének megszilárdításához, a zeneművészek presztízsének emeléséhez.
Komlós Péter hegedűművész, a Bartók Vonósnégyes primáriusa, a rendkívüli minőséget képviselő magyar vonósnégyes-hagyomány magas színvonalú gazdagításáért kapta a Gramofon Magyar Klasszikus Díjat; azért az értékért, amelyet a Bartók Vonósnégyes elsőhegedűseként az elmúlt több mint ötven évben létrehozott, hangfelvételeken és hangversenyeken egyaránt; a kamarazenei műfaj ápolásáért, presztízsének növeléséért, Bartók és Beethoven kvartettjeinek etalon értékű tolmácsolásáért, valamint pedagógiai tevékenységéért.
László Attila gitárművész, zeneszerző évtizedek óta tartó sokoldalú előadóművészi tevékenységéért, egyéni világot tükröző kompozícióiért vehette át a Gramofon Magyar Jazz Díjat; a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docenseként, az iskola big bandjének vezetőjeként folytatott kiemelkedő pedagógusi munkájáért és a már egy esztendeje sikeresen működő Fuga Jazz Klub művészeti vezetőjeként végzett áldozatos tevékenységéért. A két fődíj eddigi díjazottjainak listája a Gramofon honlapján tekinthető meg.