Tintin-rajzokat árvereztek el Párizsban
Egy, az 1930-as évekből származó, fekete tussal készített eredeti Tintin-képregény került kalapács alá egy párizsi aukción: a belga képregényrajzoló, Hergé kétoldalas füzete 308 ezer euróért (84,5 millió forintért) talált gazdára.
Az Artcurial aukciós ház közlése szerint a rajz az Ottokár jogara című, nyolcadik Tintin-albumhoz készült. A szervezők szerint a fekete-fehér rajz nagyon jó állapotban maradtak meg. Az árverésen összesen 429 eredeti rajzot, illetve Tintin kalandjait elmesélő füzetet kínáltak eladásra, és ezek 85 százaléka gazdát is cserélt. Az eladásra kínált értékesebb relikviák között volt egy ceruzarajz is, amely az 1968-as A 714-es járat című epizódhoz készült: ez 94 ezer euróért (25,7 millió forintért) kelt el. Hergé, vagyis eredeti nevén Georges Rémi által megálmodott kíváncsi utazó riporter, Tintin relikviái régóta hatalmas népszerűségnek örvendenek szerte a világon.
Tintin alakja 1929. január 10-én jelent meg először a közönség előtt. Az elöl jellegzetesen felálló hajú figura a Le Vingtieme Siecle című korabeli belga lap ifjúsági mellékletében tűnt fel először, méghozzá a "szovjetek országában" átélt kalandjaival. Összesen 24 eredeti képregénykötetében Afrikától Dél-Amerikáig bebarangolta az egész világot. Kalandjait több mint ötven nyelvre fordították le és összesen kétszáz millió példányban adták ki. A képregények némelyikében, mint például a Tintin Kongóban című albumban szereplő faji és kulturális sztereotípiák miatt ugyanakkor sok kritika is érte az alkotásokat, ám azok népszerűsége továbbra is töretlen.