2007. december. 11. 09:25 MTI Utolsó frissítés: 2007. december. 11. 09:31 Kult

Led Zeppelin húszezer ember előtt

A világ számos országából érkezett húszezer ember előtt játszott hétfő este valamivel több mint két órán át a Led Zeppelin együttes Londonban. Ez volt a rock egyik óriásának első koncertje 27 év óta.

A legfiatalabb zenész, az évtizedek óta halott John Bonham szintén dobos fia, Jason indította a koncertet, amelyen 16 dal hangzott el, majd sorra a színpadra lépett a három alapító tag, Robert Plant énekes, Jimmy Page gitáros és John Paul John basszusgitáros.

Elsőnek az együttes történetének csúcspontján nem túlságosan gyakran játszott Good Times, Bad Times című, 1969-es dal hangzott el. Ezt a koncerteken korábban sohasem játszott For Your Life, majd a Black Dog, a My Time of Dying és a Ramble on követte. Amikor felhangzott a Stairway To Heaven, az arénában gyertyafények gyúltak. Az este előrehaladtával a zenekar több más klasszikusát, köztük a No Quartert, a The Song Remains Same-et, a Since I've Been Loving You-t, a Dazed and Confused-et és a Kashmirt is eljátszotta.

A heteken át tartó várakozás minden idők egyik legjobb rockcsapatára váratlanul két héttel meghosszabbodott - az ok Jimmy Page törött kisujja volt. A közönség már hónapokkal ezelőtt interneten jutott a kincset érő belépőjéhez. Mintegy húszmillióan indultak rohamra a jegyekért.

A koncert kezdetéig nem lehetett tudni, hogy lesz-e folytatása a hétfő esti koncertnek, kerekedik-e belőle egy turné jövőre? Robert Plant csak annyit mondott, hogy legyenek túl az arénakoncerten, azután a többit majd meglátják.

A Led Zeppelin koncertjének bevételét az Ahmet Ertegun alapítvány javára ajánlották fel. Az Atlantic lemeztársaság néhai alapítója olyan előadókat indított el valamikor, mint Ray Charles vagy Aretha Franklin.

Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?