2006. augusztus. 13. 14:32 MTI Utolsó frissítés: 2006. augusztus. 13. 14:09 Kult

Kevés drogos és az alkoholos kezelt

A bokaficamok okozzák a legtöbb feladatot a 14. Sziget fesztivál orvosi stábjának; félidőben az "optimális mennyiség" fele a drogos és alkoholos kezelések aránya - közölte a 400 fős egészségügyi különítmény vezetője vasárnap az MTI-vel.

"Vélhetően a tavaszi árvíz miatti különösen hepehupás talaj az oka annak, hogy az idén a szokásosnál is több bokaficamot, rándulást vagy törést kellett kezelni a kollégáinknak" - mondta Szeles Géza, aki hozzátette: félidőben - nagyjából az elmúlt évekhez hasonlóan - eddig 1600 orvosi beavatkozásra volt szükség.

Több mint félszáz alkalommal kellett mentőautóval kórházba szállítani szigetlakókat, többségüket röntgenre kellett küldeni, de voltak vakbélgyulladás-gyanús esetek is - tette hozzá az orvos.

"Kezdek félni. Amolyan vihar előtti csendre gyanakszom" - fogalmazott Szeles Géza annak kapcsán, hogy eddig - a korábban drog-szigetként is emlegetett - rendezvényen mindössze háromszor kellett kábítószerrel kapcsolatos esetekben beavatkozniuk. Mindhárom páciens külföldi volt.

Az alkoholos kezelések aránya is hasonlóan alacsony az idei évben, és ennek legfőbb okát a szakember abban látja, hogy idén nincs akkora hőség, mint az eddigi fesztiválokon, és az emberi szervezet ilyenkor jobban ellenáll.

A Sziget első két napján tapasztalt feltűnően sok volt az epilepsziás roham, de ezek száma félidőre "normalizálódott", napi egy-két esetben kell a mentősöknek közbelépnie.

Négyszáz fős mentős különítménnyel és három ambulanciával készült az idei Sziget fesztiválra a rendezvény egészségügyi stábja; három műszakban, járőrök és szakszemélyzet, a tavalyhoz képest egy mentőautóval több - összesen hat - jármű áll készenlétben a nap 24 órájában.

Nézze meg a HVG webkameráját a Szigetről.
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.