Vállalkozás ecoline.hu 2012. február. 10. 23:31

A Malév nélkül elvágtuk magunkat a régiótól

A Malév bukása után felszabadult népszerű, utasokkal telített fő útvonalakat ugyan pillanatok alatt elkapkodták a...

A Malév bukása után felszabadult népszerű, utasokkal telített fő útvonalakat ugyan pillanatok alatt elkapkodták a rivális fapados társaságok. A légitársáság által korábban berepült szárnyvonalakért azonban sem ők, sem a Malév bukása után budapesti szolgáltatásaik élénkítését jelző más társaságok nem jelentkeztek. A Malév által korábban célba vette moldovai, albán, bosnyák, koszovói, montenegrói fővárosba egyetlen társaság sem akar gépeket indítani - panaszkodtak a Financial Timesnak az OTP, a Mol és a Magyar Telekom régiós érdekeltségekkel is rendelkező vezetői.

A Budapest Airport szóvivője az FT beyondbrics blogjának nyilatkozva közölte: a Malév leállásával nehezebb lesz fenntartani Budapest régiós szerepét, sőt a magyar nagyvállalatok térségi leányaival való összeköttetés is bonyolultabbá válik. Számítása szerint 20-25 a Malév által korábban repült útvonal betöltésére egyáltalán nem lát esély. Az FT-nek nyilatkozó cégvezetők szerint ezzel Budapest vonzereje is lecsökken, hiszen eddig az is hozzájárult régiós központi szerepéhez, hogy a Malév révén biztosítani tudta az átjárást a térség országai közt.

A Wizz Air vezére többször is megerősítette, hogy bár a társaság a Malév kiesésével az idén várhatóan duplájára növeli majd forgalmát, esze ágában sincs betölteni a nemzeti légitársaság szerepét. Az alacsony forgalmú, kisebb repülőket kívánó útvonalakat egyetlen társaság nem repüli be, s bár a bukaresti és szófiai célpontokat most már a fapadosok is megcélozzák, a cégvezetők nem szívesen adják fel a megszokott minőséget. A balkáni célállomások mellett várhatóan senki nem veszi át a Malév által korábban vitt észak-afrikai és közel-keleti állomások kiszolgálását sem.

 

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.