A hazai blue chipek közül a Mol állta a legjobban az előző viharos hetet a tőzsdén - az olajrészvény jegyzése a múlt...
A hazai blue chipek közül a Mol állta a legjobban az előző viharos hetet a tőzsdén - az olajrészvény jegyzése a múlt héten mindössze 1,7 százalékkal csökkent, szemben a BUX 3,4 százalékos, vagy a legnagyobb forgalmat bonyolító OTP-részvények 5,6 százalékos leértékelődésével. Hétfőn ráadásul a Fitch is megerősítette a Mol korábbi adósbesorolását és annak stabil kilátásait, arra hivatkozva, hogy az olajcéget nem érinti az országkockázatok emelkedése.
A Mol harmadik negyedéves eredményét ugyan rontotta, hogy tovább csökkentette adósságállományát, hosszú távú kilátásait azonban épp ez javította, és a Fitch számára is ez volt a társaság stratégiájának legértékelhetőbb pontja.
A múlt héten ugyan még az is felmerült, hogy kormányzati nyomásra Hernádi Zsoltnak távoznia kell az elnöki székből, de úgy tűnik ez a pletyka, valamint az orosz területekről származó olaj relatív drágulása sem rontott túlságosan a Mol megítélésén. A papírt az elemzők is szeretik, a Buda-Cash vételre ajánlja, és úgy véli, indokolatlanul büntetik a hétfőn 17 805 forinton záró papírt. A B-C elemzői szerint a mutatószámok alapján 22 000 forinton sem számítana drágának a Mol-papírja a 25 százalékos diszkontot pedig még a politikai-gazdasági kockázatok sem indokolnak.
Igaz, az INA-irányítással kapcsolatos bizonytalanság a horvát választások előtt kifejezetten jelentős, bár nemzetközi szakértők szerint nem több szavazatharácsolásnál. Épp ezért nem feltétlenül érdemes túlzott hitelt adni annak a gazdasági miniszteri posztra esélyes Radimir Cacic origo.hu nyilatkozatában tanúsított elszántságának sem.