Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Hét és fél év börtönt kaptak a Buda-Cash ügy vádlottai, nem jogerősen.
A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN), mint felszámoló a jogi eljárásai folyamán új információk birtokába jutott, amelyek ismeretében - a Quaestor és a Buda-Cash hitelezői érdekének védelmében - kereseteket nyújtott be a cégek felszámolásának megkezdése előtt a vállalkozásokat vezető személyekkel szemben.
A pénz járna nekik, a betétesek egy része mégsem jelentkezett eddig az OBA-nál.
Több ezer hektár föld és egy vadászkastély került a felcsúti polgármester érdekeltségébe.
Tavaly óta nem volt döntés a kártalanításról, de most végre itt a megoldás.
Nehezen sikerül túladni a Buda-Cash és az érdekeltségi körébe tartozó bankok egyes vagyontárgyain – írta a Világgazdaság.
Egy elismert bíró – aki egyben bírósági szóvivő – neve is szerepel azon a múlt héten nyilvánosságra került listán, ami állítólag a Quaestor-csőd napján még éppen pénzükhöz jutó ügyfelekről készült – tudta meg a hvg.hu. A szegedi bíró állítja, puszta véletlen az időzítés, és tisztségének semmi köze nincs magánemberként birtokolt megtakarításaihoz.
Pintér Zoltán, a Buda-Cash volt vezérigazgatója azt állította, hogy 7 éven át részegen járt be dolgozni. Az orvosszakértő szerint viszont ennek ellenére is felelősségre vonható.
Hétfőn elhagyhatja a börtönt a Buda-Cash egykori vezérigazgatója és vezérigazgató-helyettese, ezért fejenként 15 millió forint óvadékot fizetnek.
Vádiratot nyújtott be a Buda-Cash-ügyben a Fővárosi Főügyészség március 29-én a Fővárosi Törvényszéken – jelentette be Ibolya Tibor fővárosi főügyész hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
Óriási aktahalmokról készült videóval illusztrálta a rendőrség, hogy lezárta a 11 gyanúsított ellen indított nyomozást a Buda-Cash-ügyben.