A japán étterem 2023-ban 102 milliós nyereséget termelt, a vevő a Magyarország legnagyobb csirkefeldolgozójának számító vállalatot birtokló Bárány család – írja az Mfor.hu.
Tavaly tavasszal röppent fel először a pletyka, hogy a 2019-ben meghalt Andy Vajna özvegye, az időközben újraházasodott és az Egyesült Államokba kiköltözött Palácsik-Ráthonyi Tímea (akkori nevén Vajna Tímea) megválna utolsó magyarországi érdekeltségétől, a nemzetközi franchise-étteremhálózat magyar egységétől, a Nobu Budapesttől.
A japán éttermet üzemeltető Buno Kft.-ben az Andy Vajna által alapított AV Investments Kft.-nek volt 51 százalékos tulajdonrésze, ebben volt érdekelt Palácsik üzlettársával, Samuel Russell Falconellóval közösen az adóparadicsomként nyilvántartott Delaware államban bejegyzett Cinergi Enterntainment LLC-n keresztül.
Az Mfor most azt írja, Palácsik Tímea augusztus végén már nem volt a Buno Kft. vezető tisztségviselője, az AV Investments pedig augusztus 21-én szállt ki az éttermet üzemeltető vállalatból. Az AV Investments jelenleg végelszámolás alatt áll, ezzel tehát a producerként az Egyesült Államokban hírnevet szerző, az Orbán-kormány alatt pedig filmügyi biztosként működő Andy Vajna egykori cégbirodalmának utolsó darabja is megszűnik.
Az Opten cégadatbázis szerint a Buno Kft. új tulajdonosa a Bárány Invest Kft., amely a legnagyobb magyarországi csirkefeldolgozó vállalatot, a Master Goodot tulajdonló Bárány család érdekeltsége. A vállalat 2023-ban 173 milliárd forintos forgalom mellett 12 milliárd forintos nyereséget könyvelhetett el, a céget alapító Bárány László pedig a 100 leggazdagabb magyar listáján a 23. helyet foglalja el.
A Buno Kft. jelenleg is jövedelmező üzletnek bizonyul: a vállalat 2022-ben és 2023-ban is hasonló, 1,5 milliárd forint körüli árbevételt ért el, adózott eredménye viszont 201 millióról 102 millió forintra csökkent, tavaly ezt az összeget nem fizették ki a tulajdonosok osztalékként, hanem betették az eredménytartalékba.