Vállalkozás hvg.hu 2024. szeptember. 12. 14:28

Egy nap után visszavonták a pályázatot, amit a Debrecenbe költöztetett Természettudományi Múzeum épületére írtak ki

Informatikai probléma merült fel. Újra ki fogják írni.

Egy nappal a közzététel után a kiíró visszavonták a Magyar Természettudományi Múzeum új, debreceni kiállítóépületének tervezésére kiírt nemzetközi pályázatot – írja az Mfor.hu a Debreceni Infrastruktúrafejlesztő Kft.-re hivatkozva.  

Az indok: 

a közbeszerzési dokumentumok elérése kapcsán informatikai probléma merült fel, amely akadályozza a tervpályázat lefolytatására szolgáló rendszer elérhetőségét. 

Ezt úgy korrigálják, hogy visszavonják és újraindítják a tervpályázati hirdetményt, amely szeptember 16-án jelenhet meg újra.

A múzeum költözését több mint 5 éve tervezik már, de eddig semmi nem történt az ügyben, és a szakma rengeteg érvet felhozott a költözés ellen. Végül idén februárban meg is jelent egy kormány-előterjesztés, amely alapján mégsem költözött volna Debrecenbe a múzeum: Csák János miniszter elképzelése szerint a budapesti Kilián-laktanya helyére került volna az intézmény. Csák Jánost azóta azonban leváltották posztjáról, és láthatóan az előterjesztésből se lett semmi.

Kiírták a pályázatot a Debrecenbe költöztetett Természettudományi Múzeum épületére

Hazai és nemzetközi irodák pályázatai közül választják majd ki az épület tervezőjét. A korábbi kulturális miniszter még azt mondta, mégsem kéne Debrecenbe költöztetni a múzeumot.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?