A követelést ismeretlen kínai hatóságok nyújtották be, ami összefüggésben van a bank alapítójának, Bao Fannak az eltűnésével.
Egy rejtélyes 11 millió dolláros számlát kapott egy kínai befektetési bank. A követelést meg nem nevezett kínai hatóságok nyújtották be, összefüggésben a bank alapítójának, Bao Fannak az eltűnésével – számol be a CNN.
Bao 2005-ben alapította a China Renaissance nevű befektetési bankot Pekingben, amely ország technológiai szektorának legnagyobb üzleteit kötötte.
A vezérigazgató hivatalosan 2023 februárjában mondott le posztjáról egészségi okokra és családi ügyekre hivatkozva, majd el is tűnt. A China Renaissance amúgy egy nagyobb korrupcióellenes kampány részeként be is jelentette korábbi vezetője eltűnését, ám a CNN azt írja, hogy egy év elteltével sincs hivatalos vádemelés vagy konkrét vád ellene. Egyes források szerint Baót az ország központi korrupcióellenes szerve tartja fogva, és egy vállalati vesztegetési ügyben folyik ellene vizsgálat.
Minderről azonban a bank állítása szerint nem rendelkezik pontos információkkal, ahogy a 11 millió dolláros követelés pontos okáról sem. Elmondásuk szerint az összeg elkönyvelése is problémákba ütközött, végül “egyéb követelésként” került be a könyvekbe, ami azt jelenti, hogy a pénzt visszatéríthetik vagy elkobozhatják, de további fizetési kötelezettség is felmerülhet.
Itt érdemes megjegyezni, hogy nem ő az egyetlen, akinek hasonló módon veszett nyoma, Kínában ugyanis nem ritka, hogy vezető üzletemberek minden magyarázat nélkül szívódnak fel.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.