Vállalkozás HVG 2024. szeptember. 06. 14:09

Mostantól a privát üzeneteket is moderálja a Telegram

Lekerült a Telegram honlapjáról az arra utaló szöveg, hogy a privát üzeneteket nem moderálják, a helyére egy útmutató került az illegális tartalmak jelentéséről.

Törölték a Telegram oldalán található gyakran ismételt kérdések szekcióból azt a részt, amely szerint a szolgáltatás a privát üzeneteket nem moderálja – adta hírül a The Verge. Csütörtökön arra kérdésre, hogy „Illegális tartalom van a Telegramon, hogyan távolítsam el?”, még az a válasz szerepelt:

Minden Telegram- és csoport-üzenet csak a résztvevőkre tartozik, nem kezelünk ezekkel kapcsolatos kérelmeket”.

Péntekre azonban megváltozott a kérdés alatt olvasható válasz, e szerint

Minden Telegram alkalmazásban megtalálható a „Jelentés” gomb, amellyel jelezheted az illegális tartalmakat a moderátorainknak – mindössze néhány kattintással”

A módosított választ egy néhány mondatos útmutató követi a törvénybe ütköző tartalmak jelentéséről.

A Telegramon szereplő tartalmak moderálása azt követően került napirendre, hogy a cég alapító-vezérigazgatóját, Pavel Durovot Franciaországban őrizetbe vették, mivel a hatóságok szerint az alkalmazás megkönnyíti a kábítószer-kereskedők, a gyerekpornó-terjesztők és a csalók tevékenységét. Durovot azóta ötmillió eurós óvadék ellenében szabadlábra helyezték, a vezérigazgató viszont nem érti, miért volt egyáltalán szükség őrizetbe vételére.

A szólásszabadság értelmezéséről szólhat majd a Párizsban elfogott Telegram-vezér pere

Mindig is vállalta a konfliktusokat a hatalommal Pavel Durov, akit a hét végén azért vettek őrizetbe Párizsban, mert az általa alapított és vezetett Telegram közösségi oldalon gyakorlatilag semmiféle moderálás nem történik, így a platform bűncselekmények elkövetésére és illegális tartalmak közzétételére is kiválóan alkalmas. Az orosz nemzetiségű milliárdosnak korábban Putyinékkal is meggyűlt a baja.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.