Vállalkozás hvg.hu 2024. január. 30. 10:02

Amikor a bürokrácia közbeszól: egy névváltás okozott problémát a napelemes pályázatnál

Átalakult a kivitelező cég, a rendszer pedig nem tudta ezt jól kezelni. Állítólag nem egyedi a probléma.

Két éve sikerrel jelentkezett a 24.hu egyik olvasója egy 100 százalékos támogatottságú pályázatra, hogy napelemeket szereltessen a házára. A lap szerint minden jól ment addig, amíg nem kapta meg a kivitelezőtől a végelszámoláshoz szükséges dokumentumokat: ezekben ugyanis a korábbihoz képest eltérést talált a kivitelező E.On nevénél, számlaszámánál és adószámánál.

Mindezt jelezte is a cégnek, illetve a Széchenyi Programirodának, ám mindkét helyről azt a választ kapta, hogy nem kell foglalkoznia az eltéréssel, így azt hitte, minden rendben van.

Már az első héten 21 ezren jelentkeztek az állami napelemes pályázatra

A program nyertesei vissza nem térítendő támogatás kapnak majd a lakóépületek zöldenergiával való ellátásához.

Ám december 20-án kapott egy felszólítást az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft.-től (ÉMI), hogy négy helyen pontosítson, nem is ő, hanem rajta keresztül az E.ON-tól kérték ezt.

Ráadásul csak 10 napot kapott erre, amiből mindössze öt volt munkanap.

Elkezdte intézni az ügyet, a 24.hu szerint az E.ON-os kapcsolattartója azt mondta neki, nem egyedi problémáról van szó, illetve hogy egyeztetnek az ÉMI-vel, és ne aggódjon, lesz megoldás. Ugyanakkor az ÉMI pályázatos e-mail-címéről pedig azt a választ kapta, hogy a hiánypótlási határidőt nem tudják módosítani, és nincs lehetőség később újranyitni a hiánypótlási felületet.

A lap megkeresésére a kivitelező azt írta, hogy cégjogi átalakulás történt tavaly szeptember 30-án az E.ON Hungária Csoporton belül, így az érintett pályázatban résztvevőknél az E.ON Energiamegoldások Kft. helyett az E.ON MyEnergy Kft.-vel vannak szerződésben. A cég szerint az átállást jelezték az ÉMI-vel is, hozzátéve azt is, hogy emiatt a pályázati anyagokban adminisztratív eltérés mutatkozhat.

Az olvasó ugyanakkor azt állítja, hogy január 18-án délután mindezek ellenére két nyilatkozat (hiánypótlás, adószámnyilatkozat) érkezett az E.ON-tól, és lényegében felszólították, hogy ő maga végezze el a hiánypótlást, mert ez az ő feladata. Négy nappal később pedig a pályázati oldaltól kapott egy emailt, melyben ugyanaz a négy, a hiánypótlásban már eleve szereplő kérdés volt benne (szerződésmódosítás, adószám, számlaszám, összeférhetetlenségi nyilatkozat), ezúttal ötnapos válaszadási határidővel.

Bár jelezte az E.ON-nak, hogy beküldte az adatokat, ám ők a Széchenyi Programirodához irányították, hogy aztán egy nappal később az E-ON kapcsolattartója azt ígérje, küldeni a válaszokat, amelyek – reményeik szerint – már megfelelnek a hiánypótláson.

Itt tartunk most, a pályázó pedig kezdi lélekben feladni az egészet:

Már nem is izgat! Ez Magyarország! Az is, ahogy kialakult ez a helyzet, meg az is, ahogy elintéződik

summázta a lapnak.

Nem fizet az állam, meg is feneklett legalább egy napelemes cég: pályázók százai futnak a pénzük után

Több százan futnak a pénzük és vágyott napelemeik után a 2021-es napelemes pályázat nyertesei közül, miután kivitelezőjüknék pénzügyi nehézségek léptek fel. Az érintett vállalkozás lehívta a támogatási előlegeket, és önerőt is átvett az ügyfelektől, telepített is több rendszert, illetve leszállított számos berendezést, de sok ügyfél esetében nem jutott semmire.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.