A kiwi.com szerint a Ryanair terel, mikor az utazásszervezők árairól beszél.
100-344 százalékot rátesznek az online utazásszervezők az árakra, amit a légitársaság elkér néhány szolgáltatásért – erről adott ki a Ryanair szerda reggel egy közleményt. A cég nem épp finom hangnemben szólt be az utazásközvetítő cégeknek, csalásnak és kalózkodásnak nevezte az árazásukat, és most megérkezett a stílusban ehhez tökéletesen passzoló válasz.
A Ryanair leginkább a kiwi.com-ot pécézte ki: ez a cég 30 eurót kér el feldolgozási díjként, miközben ilyen díjat a légitársaság nem számol fel, az pedig, hogy az utas maga választhassa ki, hova ül, a kiwi.com-nál 24,4 euróba kerül, a Ryanair saját honlapján foglalva 5,5 euróba.
A kiwi.com erre válaszul a közleményében arról ír: „Az Európa-szerte különféle fogyasztóvédelmi szervezetek és versenyhatóságok által a Ryanair tevékenységét vizsgáló többszörös vizsgálatot követően nem meglepő, hogy egy újabb PR-akciót látunk tőlük, amellyel megpróbálják elterelni a figyelmet és rágalmazni a versenytársaikat, olyan kiragadott információkat használva, amelyek nem tükrözik a kombinációk és lehetőségek sokkal nagyobb skáláját, amelyeket az utazásszervezők kínálnak ügyfeleiknek, a Ryanair pedig nem”.
Az utazásszervező cég szerint „ez a PR-támadás egy újabb akciójuk, amellyel el akarják riasztani az ügyfeleket az utazásszervezőknél történő foglalástól, és el akarják terelni a figyelmet a Ryanair által bevezetett, szerintünk szükségtelenül túlzó, úgynevezett ellenőrzési folyamatról, amely jelenleg is vizsgálat alatt áll, és amelyről mi és sokan mások az ágazatban úgy látjuk, hogy a fogyasztók büntetésére irányul, akik szabadon szeretnének választani a rendelkezésükre álló összes lehetőség közül.”
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.