Vállalkozás hvg.hu 2023. október. 31. 09:13

Felannyit sem ér a Twitter/X, mint amikor Elon Musk megvette

Miután tavaly Elon Musk 44 milliárdért vásárolta meg a Twittert, most a dolgozói részvénycsomag árazásából kiderült, hogy 19 milliárdra teszik a vállalat aktuális értékét.

19 milliárd dollár az X – egykori Twitter – értéke a friss céges dokumentumok szerint, azaz a cég az értékének 55 százalékát elvesztette, mióta tavaly Elon Musk 44 milliárd dollárért megvásárolta. A vállalat belső dokumentumaihoz több nagy portál is hozzáfért – például a The New York Times, a Fortune és a The Verge is állítja, hogy hozzájutott a belső papírokhoz –, ezekből lehet tudni, hogy a vállalatvezetés most mennyire értékeli az X-et.

Pontos számot azért lehet tudni, mert a cégnél most munkavállalói részvényprogram indult, ebben 45 dollárért kínálják az alkalmazottaknak a vállalat részvényeit. Az 55 százalékos értékvesztést bővebben nem indokolták, csak azt írták, hogy az egy részvényre jutó valós piaci értéket az igazgatóság „számos tényező alapján határozta meg”.

És még mindig van olyan becslés, amely szerint ez még optimista is: az Axios írta meg vasárnap, hogy a Fidelity befektetési alapkezelő, amely nagyjából 300 millió dollárral szállt be a Twitter megvásárlásába, most úgy kalkulál, hogy az adásvétel óta 65 százalékot zuhant a cég értéke.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.