Shannon Phillipset azt követően bocsátották el, miután két feketét letartóztattak a rendőrök a franchise egy philadelphiai üzlethelységében.
Az esküdtszék hétfőn a Starbucks korábbi regionális igazgatójának, Shannon Phillipsnek adott igazat, aki beperelte a vállalatot a jogtalan kirúgása miatt, azt állítva, hogy azért bocsátották el, mert fehér – írja a CNN.
Phillipset, aki mintegy 13 évig dolgozott a Starbucksnál, és a vállalat egy regionális vezetője volt, azt követően bocsátották el, hogy 2018 áprilisában két fekete férfit tartóztattak le a franchise egy philadelphiai üzlethelységében.
A New Jersey-i esküdtszék 25,6 millió dollárról szóló ítélete 25 millió dolláros büntető kártérítést és 600 000 dolláros kompenzációs kártérítést tartalmaz – közölte a Phillipset képviselő ügyvédi iroda. Az esküdtszék egyhangúlag döntött a hatnapos tárgyalás után – közölték az ügyvédek, megjegyezve, hogy Phillips a jogtalan kirúgása miatt elmaradt fizetését is be fogja hajtani a cégen.
A Starbucks közölte, hogy csalódott a döntés miatt, és mérlegeli, hogy mik legyenek a következő lépései – közölte Jaci Anderson, a cég szóvivője.
Az ügyet az robbantotta ki, hogy a két fekete férfit még 2018-ban arra kérték, hogy távozzanak a kávézóból, miután egy asztalnál ültek anélkül, hogy bármit is rendeltek volna. A férfiakat, akik nem voltak hajlandóak távozni, mert egy üzlettársukra vártak, bilincsben kísérték ki a kávézóból, miután az üzlet vezetője rájuk hívta a rendőrséget.
Az először 2019-ben benyújtott perben Phillips azt állította, hogy a vállalat faji hovatartozása miatt diszkriminálta őt, amikor elbocsátották. A panasz szerint a letartóztatást követően a Starbucks „lépéseket tett a letartóztatásokban részt nem vevő, de Philadelphia városában és környékén dolgozó fehér alkalmazottak megbüntetésére, hogy meggyőzze a közösséget arról, hogy megfelelően reagált az incidensre”.
Phillips, aki akkoriban a Philadelphiát is magába foglaló területet felügyelte, azt mondta, hogy a Starbucks ezen erőfeszítések részeként utasította, hogy egy fehér alkalmazottat kényszerszabadságoljon, állítólagos diszkriminatív magatartás miatt, amelyről Phillips tudta, hogy nem felel meg a valóságnak. Miután Phillips megpróbálta megvédeni az alkalmazottat, a vállalat őt bocsátotta el.