A felszámolás alatt álló vállalat korábban azt közölte, hogy külső segítség nélkül nem tudja kifizetni alkalmazottait.
Eddig nem történtek elbocsátások az ISD Dunaferr Dunai Vasmű Zrt.-nél, a munkavállalókkal szembeni tartozását pedig december 24-ig rendezi a vállalat – írja a Népszava. A bérkérdésről Fazekas Attila, a Dunaferr vagyonfelügyelője tárgyalt a cégnél tevékenykedő vasas szakszervezettel, a dolgozóknak ugyanis teljes bérük helyett korábban csak nettó 200 ezer forintot utaltak, az ezen felüli többletet fizethetik ki a napokban.
A vállalat korábban azt közölte, a bérek maradékát csak akkor tudják kifizetni, „ha társaság külső pénzügyi segítséget kap, vagy kintlévő pénzügyi forrásai rövid időn belül megérkeznek”. Az egyelőre nem derült ki, honnan került most elő a pénz.
Több cég is érdekelt lehet a Dunaferr megvásárlásában, a korábban emlegetett brit-indiai Liberty Steel mellett a Népszava szerint egy kínai befektető neve is felvetődött, de az is lehet, hogy a magyar állam társul majd be.
A vállalat felszámolását december közepén rendelte el a Fővárosi Törvényszék, miután a Dunaferr hónapok óta a csőd szélén egyensúlyozott, amiről ebben a cikkben írtunk bővebben:
Csődben kellene lennie a Dunaferrnek, mégis működik
A háború bénítja meg a Dunaferr tulajdonosait, a vasmű rogyadozik az adósságok alatt, mégis célpontja lehet olyan befektetőknek, amelyek hadiipari beszállításokban érdekeltek.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.