Vállalkozás hvg.hu 2022. november. 04. 06:15

Beindul a Twitternél a tömeges leépítés

Pénteken minden dolgozó e-mailt kap, de megnyitása után nem mindenkinek lesz munkája.

Elon Musk pénteken elindítja a tömeges leépítést a Twitternél, közölte a vállalat a munkavállalókkal egy csütörtöki – magyar idő szerint már péntek éjjeli – e-mailben, írja a The Guardian. A levél szerint a kirúgásokat azzal indokolják, hogy „egészséges útra akarják terelni” a Twittert.

A kirúgásokat is e-mailben intézik: a nap folyamán minden Twitter-dolgozó újabb elektronikus levelet kap. Aki a munkahelyi mailcímére kapja a küldeményt, az továbbra is a cég alkalmazásában marad, aki a magáncímére, az azt olvashatja benne, hogy megválnak tőle.

Korábban írtuk, hogy iparági értesülések szerint a Twitter új tulajdonosa, Musk, a dolgozók nagyjából felét rúghatja ki. Ez rengeteg embert jelenthet, mert a vállalatnak tavaly év végén több mint hétezer alkalmazottja volt. A Bloomberg néhány nappal ezelőtt arról írt, mintegy 7500-an dolgoznak a cégnél, közülük kb. 3500-tól válnak meg.

Mintha csak most esne le Elon Musknak, mit vállalt, amikor megvette a Twittert

Visszaengedik Donald Trumpot a Twitterre? A szólásszabadság korlátok nélküli otthona lesz a platform, miután Elon Musk megvásárolta, vagy az anarchia és a szélsőjobboldal játszótere? Megpróbálnak-e a Twitterről beavatkozni a következő választásokba? Fizetni kell majd érte?

Musk hosszas hercehurca után végül október végén vette meg a Twittert, 44 milliárd dollárért. A felsővezetőket egyből kirúgta, az igazgatótanácsot feloszlatta. Néhány nappal később azt nyilatkozta, „nem igazak” a hírek, hogy ezek után még tömeges leépítéseket is tervezne.

Dezinformációs szakértők és civil szervezetek már korábban arra figyelmeztettek, hogy az amerikai félidős választások előtt csupán néhány nappal a tömeges leépítésnek nagyon komoly következményei lehetnek. A platform ugyanis még több mint 7 ezer dolgozóval is küszködött a tartalommoderálással.

Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.