A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint a kormánynak el kell határolódnia Parragh László kijelentéseitől.
Kiverte a biztosítékot a szakszervezeteknél Parragh László legújabb kijelentése. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Munkástanácsok által a minimálbér aktuális kérdéseiről szervezett konferencián azt mondta, a magyar versenyképeség egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint mindez azt üzeni, hogy a cél a munkabérek minél alacsonyabban tartása, ez azonban elfogadhatatlan. A szervezet ezért elvárja a kormánytól, hogy nyilvánosan határolódjon el Parragh kijelentésétől.
Az iparkamara elnöke azt is jelezte, ő 2030-ig nem támogatja az európai minimálbér bevezetését.
„A kijelentés időzítése nem lehet véletlen, hiszen ígéretek szerint hamarosan érdemben is megkezdődnek a jövő évi minimálbéremelési tárgyalások, ám ezek szerint elképzelhető, hogy a kormány végtelenül szerény emelésre készül” – véli a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke. Zlati Róbert emlékeztet, nem ez az első eset, hogy a kormány az MKIK elnök kijelentésein keresztül teszteli az ország lakosainak vagy éppen a szakszervezeteknek a tűrőképességét. Amennyiben ismét ez volt a cél, az elnök szerint Parragh elment a falig.
Parragh László szerint sok elesett ember lesz a télen
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint választania kell az országnak, hogy a növekedés segíti, vagy az inflációt próbálja meg letörni.
Zlati úgy véli, a kormány az iparkamara elnökén keresztül azt üzeni, hogy nemcsak a szociális ellátórendszerből vonul ki, hanem a munkavállalókat is magára hagyja. „Az infláció már így is végtelenül nehéz helyzetbe hozta az embereket, családok százezreit sodorta megélhetési krízisbe, így az, aki egyáltalán tudna többet dolgozni, legfeljebb a korábbi életszínvonalát megközelítő szint megtartására valót tudná megkeresni” – emelte ki a szövetség elnöke.
Zlati szerint mivel a válságot nem a munkavállalók okozták, ezért „nem fair megint az ő hátukon megpróbálni kimászni a slamasztikából”. Arra a kijelentésre pedig, hogy Parragh 2030-ig nem támogatja az európai minimálbér bevezetését, Zlati kijelentette, a rendszer hazai átültetése vélhetően „nem egy felelőtlenül vagdalkozó kamarai vezető véleményének a függvénye”.