Vállalkozás hvg.hu 2022. október. 27. 19:39

157 milliárd forintot kap a kormánytól az MVM a rezsicsökkentés fenntartására

A pénzre azért lehet szüksége az MVM-nek, mert a lakosságnak 102 forinton eladott gázt bő négyszeres áron kell beszereznie.

A kormány 169 milliárd forintnyi kiadást hagyott jóvá a Rezsivédelmi Alapból – szúrta ki az éjjel megjelent Magyar Közlönyben a Portfolio.

Az összegből 157,5 milliárd forintot rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezéseként a Technológiai és Ipari Minisztérium kap meg, ami a portál szerint az MVM-nél fog landolni, hogy segítse a rezsicsökkentés aktuális szabályainak a fenntartását.

A lap szerint a pénzre azért is lehetett szükség, mert a lakosságnak 102 forinton eladott gázt bő négyszeres áron kell beszereznie az MVM-nek.

A kormány idén 210 milliárd forintot húz ki a lakosság zsebéből a rezsicsökkentéssel

A világpiaci energiaárak emelkedése 1600 milliárd forint pluszkiadást jelentett volna az államnak - ha a kormány tényleg megvédi a rezsicsökkentést. A költségvetés alakulása köszönő viszonyban sincs a költségvetési törvénnyel, a kiadások 2700 milliárddal haladják meg a tervezettet, a bevételek 2545 milliárddal. Az adóbevételeket a magas infláció, a béremelések és az adóemelések pörgetik.