Éveken át húzódó per zárult le a svájci szövetségi legfelső bíróság döntésével.
Hosszú ideig pereskedett egymással a Lidl és svájci Lindt csokoládégyártó, aminek a végén a svájci legfelsőbb bíróság az utóbbinak adott igazat – írta meg a Qubit.
Röviden arról van szó, hogy a Lindt 1952 óta gyártja azokat a csokinyuszikat, amelyeket a Lidl később lekoppintott. Mindkét nyúl teljes alakú, négy lábon ül, a bajszukat három-három vonás jelzi. A pofájuk és a lábaik azonban már eltérnek, és amíg a Lindt termékén piros szalag van arany csengővel, a Lidlénél ez más formában és színben van jelen.
#Court orders #Lidl to melt millions of #Lindt’s #copycat chocolate #bunnies
— CK's Technology News (@CKsTechNews) October 2, 2022
Why not send them to starving people, instead they are ordered to waste even more energy to re-create it into another product, which we need to pay.https://t.co/RXHkpv2pks pic.twitter.com/rzYmZMrw4F
Egy helyi kereskedelmi bíróság tavaly első fokon még a Lindt ellenében döntött, de a legfelső bíróság most megváltoztatta az ítéletet. A döntés szerint az évente 160 millió példányban eladott csokinyulak külső jegyei védjegyoltalom alá esnek, mivel a tudományos igényű közvélemény-kutatások alapján Svájcban jól ismertek, vagyis a törvény értelmében meghonosodtak a piacon.
A Lidl közleményben jelezte, hogy a készletek már kimerültek, így nem kell megsemmisíteni a nyulakat. A német cég ügyvédje pedig arról beszélt, hogy jövőre is lesznek csoknyulak a Lidlben, csak majd máshogy néznek ki.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.