Ha a potyázó negyedéves, vagy éves bérletet vásárol, akkor még több pénzt engednek el a pótdíjából.
Egy új kedvezményrendszerrel bérletvásárlásra buzdítja a BKK a bliccelésen ért utasokat – írta a cég szerdán.
Közleményük szerint, ha a potyázáson ért utasok pótdíjazásuk napján attól a naptól érvényes havi vagy hosszabb érvényességi idejű bérletet vásárolnak, és azt két munkanapon belül bemutatják a BKK ügyfélszolgálatán, akkor elengedik a helyszíni pótdíjtartozásuk legalább felét. Ez havi bérlet vásárlása esetén 6000, negyedéves bérlet vásárlása esetén 9000, éves bérlet vásárlása esetén 11 ezer forintot jelent.
Szeptember 1-jétől egyébként növekednek a pótdíjösszegek a fővárosi közösségi közlekedésben, akit bliccelésen kapnak. Az új szabályok szerint 8000 forintról 12 ezer forintra emelkedik a büntetés. Ezzel párhuzamosan a 30 napon belül befizetett pótdíj 16 ezerről 25 ezer forintra nő, a 30 napon túl befizetett pótdíjra pedig 32 ezer forint helyett 50 ezer forintot kell fizetni, azaz az „ügyfél” minél később egyenlíti ki a pótdíjat, annál magasabb összeget kell befizetnie.
A BKK azzal indokolta az emelést, hogy a jegy, illetve bérlet nélkül utazók által okozott bevételkiesés a közösségi közlekedésnek évről évre milliárdos nagyságrendű kárt okoz.
Akár 50 ezret is fizethet majd, aki bliccel a BKK járatain
Ha potyázunk a budapesti tömegközlekedésen, a pótdíj is emelkedik, az meg főleg, ha nem rendezzük időben a számlát.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)