Tavalyhoz képest van javulás, azonban az utolsó békeévet nézve rossz a helyzet.
Májusban az előző év azonos hónapjához képest a belföldi vendégek száma közel kétszeresére, a vendégéjszakáké több mint másfélszeresére növekedett – írja jelentésében a KSH. Az egy évvel korábbi számokhoz viszonyított növekedés elsősorban a járványügyi korlátozások miatti alacsony bázisnak köszönhető. A járvány előtti utolsó békeévhez, 2019 májusához viszonyítva viszont a forgalom még csak helyre sem állt, 22 százalékkal elmarad attól.
A vendégszám 451 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 921 ezer volt. Az éjszakák 69 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz viszonyítva mintegy másfélszeresére emelkedett. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 1,2-, illetve 3,7-szeresére nőtt a tavaly májusihoz képest. A legnépszerűbb turisztikai régiók a Balaton és Budapest–Közép-Duna-vidék voltak, ahol a belföldivendég-éjszakák 24, illetve 16 százalékát regisztrálták.
A Szállodaszövetség elnöke korábban azt mondta az RTL Híradónak, vannak olyan hotelek, ahol 20-30 százalékkal kevesebb a vendég, mint tavaly ilyenkor. Sokan inkább a külföldi utakat választják a hazai nyaralás helyett. Horvátországba például kétszer annyian foglalnak szállást ezen a nyáron, mint tavaly a szállás.hu várakozásai szerint.
A külföldi vendégek száma több mint hét és félszeresére, a vendégéjszakáké több mint hatszorosára emelkedett. A jelentős növekedést itt is a 2021-es alacsony bázis magyarázza, 2019 májusához képest vendégéjszakákban 40 százalékos az elmaradás.
A szálláshelyekre érkezett 324 ezer vendég összesen 847 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégéjszakák 82 százalékát szállodában töltötték, ez hat és félszeres bővülés 2021 májusához mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák 62 százalékát regisztrálták.
A szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron közel háromszorosára, 43 milliárd forintra növekedett. Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken 11 százalékkal kevesebbet, összességében 2,1 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.