Milyen nehézségekkel szembesül egy olyan magyar cég, amelynek mind Ukrajnában mind Oroszországban vannak érdekeltségei? Ezt is taglalta Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója abban az interjúban, amely a csütörtöki HVG-ben jelenik meg. Kiderül az is, mennyire ütötte meg a céget az extraprofitadó és az energiaár-emelkedés.
Az ukránok szinte naponta "bombázzák" a Richtert, hogy vonuljon ki az orosz piacról, de az orosz betegek cserben hagyásának érezné Orbán Gábor Richter-vezér, ha engednének a folyamatos ukrán nyomásnak. A vezérigazgatóval a csütörtöki HVG-ben jelenik meg interjú. Ebben több, a céget fenyegető ukrán ellenlépésről is beszámolt.
Az oroszországi jelenlét fenntartásával ugyanakkor nem csak a fenti nyomás állandó, de számos nehézséggel is meg kell küzdeniük, akár a szállítást, akár helyi gyáregységek működését nézik, például más, az orosz piacot bojkottáló nyugati cégek miatt. Ukrajnai érdekeltségeiknél ugyanakkor pozitív fejleményeket is tapasztaltak.
A csütörtöki HVG-ben megjelenő és hamarosan a HVG360-on is olvasható interjúban szó esik még arról, mire számít a cég az orosz vásárlóerőt tekintve, megismételhetőnek tartják-e a tavalyi kiugró eredményüket, mennyire ütötte meg őket az extraprofit-adó, és mit várnak a Belügyminisztériumtól, mint az egészségügyért felelős szervtől.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.