Vállalkozás hvg.hu 2021. szeptember. 24. 14:23

Orbán Ráhel és Tiborcz István úgy megy el Spanyolországba, hogy közben itt marad

Több mint tucatnyi Magyarországon működő vállalatnak tulajdonosa közvetlenül vagy közvetve Orbán Ráhel és Tiborcz István, akiknek Spanyolországba költözéséről ír a Blikk. A miniszterelnök vejének egyik cége spanyolországi terjeszkedésre készül, vett is egy hotelt, de a hírek szerint attól meglehetősen távolra költözik a pár.

Tiborcz István egyik cége Spanyolországban terjeszkedik – tette hozzá a média ahhoz a híreszteléshez, amely szerint Orbán Ráhel és családja Marbellára költözött. Azt ugyan eddig senki nem erősítette meg és nem is cáfolta, hogy a Blikk híre igaz volna – a lap a miniszterelnök lányának egy privát Instagram-bejegyzésére hivatkozik, amihez a 444 még azt tette hozzá, hogy Orbán Ráhel LinkedIn-profilján Marbella van megadva tartózkodási helyként –, az viszont egészen biztos, hogy a költözéstől függetlenül Tiborcz aktív marad a magyar üzleti életben is.

Tiborcz cége, a BDPST Group épp egy nappal a költözés híre előtt számolt be arról, hogy Spanyolországban terjeszkedik. Egész pontosan a BDPST Hotel Management Zrt. alapított egy társaságot, amely Los Alcazaresben egy négycsillagos szállodát üzemeltet – ahhoz képest, hogy ezt most tették közzé, nem friss a hír, július 15-én nyitott meg a szálloda. Az újdonság az, hogy hamarosan már nemcsak üzemeltetőként lehet jelen a cég, hiszen aláírhatják az adásvételi szerződést is. Mint írták, a hotel 84 szobás, étteremmel és bárral, valamint egy 150 fős bankett-teremmel várja a pihenni vágyókat július 15-e óta Murcia tartományban.

A bejelentéshez azt is hozzátették:

„A BDPST Group stratégiájában szerepel a nemzetközi piacra való kilépés, melynek első állomása a murciai hotel”.

Mint írták, további szállodavásárlások folyamatban vannak Spanyolországban, így további spanyol akvizíciós lehetőségek feltérképezése a cél.

Los Alcazares amúgy majdnem 500 kilométerre van Marbellától, tehát az állítólagos költözés célpontja nem az elsőként megvásárolt szálloda szomszédjában volt.

De a család egyébként sem távolodik el Magyarországtól az üzleti életben: Tiborcz István nemrég alapított céget Budapesten, a Leonstrella Kft. fő tevékenysége a hivatalos céges adatok szerint ingatlan bérbeadása, üzemeltetése. Orbán Ráhel pedig júniusban alapította meg az Odu Store Kft.-t, amelynek a hivatalos papírok szerint „ipari jellegű bolti kiskereskedelem” a fő tevékenysége.

Az Opten adatai szerint Tiborcz István jelenleg Magyarországon közvetlenül két cég tulajdonosa: BDPST Zrt. mellett az IBC-Projekt Gazdasági tanácsadó Kft. van az ő közvetlen tulajdonában. E két vállalat azonban még 16 másik, döntő részben ingatlanokkal és szállodákkal foglalkozó cégnek a társtulajdonosa, vagyis közvetetten ezeket is lehet Tiborcz vállalatainak nevezni. Az egyik ezek közül az idén áprilisban alapított BDPST Koncept Kft., amelyben Orbán Ráhel az ügyvezető – az Odu Store mellett ez a másik olyan cég, amelynek a céges papírjai szerint is köze van a miniszterelnök lányához.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.