Ingatlan hvg.hu 2021. július. 26. 17:24

Tiborcz István társszerzőként jelenik meg a könyvben, amely az Adria-palota felújításáról szól

A Szabadság térre néző ingatlant a miniszterelnök vejének cége alakítja irodává és lakóházzá.

Tiborcz István, illetve cége alakítja iroda- és lakóházzá a budapesti Szabadság térre néző Adria-palotát, sőt, Orbán Viktor miniszterelnök veje pedig a jelek szerint az épület történetéről készült könyben is közreműködik – figyelt fel rá a 24.hu.

A Meinig Artúr tervei alapján 1902-ben készült ingatlan korábban az Adria Magyar Királyi Tengerhajózási Részvénytársaság központja volt. A rendszerváltás előtt irodistáknak, fogorvosoknak, illetve fiatal pácienseknek is helyt adott, azután pedig a Magyarországra érkező filmesek vették igénybe.

A közben egyre romló állapotú épület az elmúlt három évtizedben többször is gazdát cserélt, majd 2019 elején – néhány, ma is magántulajdonban lévő lakás kivételével –, a Tiborcz-féle BDPST Group tulajdonába került. A cél az volt, hogy a földszinten üzlethelyiségeket, a felsőbb szinteken lakásokat és irodákat alakítanak ki.

A 24.hu azt írja, hogy az ingatlan a mikro-, kis- és középvállalkozások részére meghirdetett kedvezményes állami hitelből is kapott, és talán idén már megnyitja a kapuit. A beruházó ehhez kapcsolódóan egy Hazának használj! – Az Adria-palota története címmel kétszázharminc oldalas kötetet jelentetett meg. Ez a tény önmagában nem sokakat mozgat meg, ha azonban a borítóra téved az ember szeme, ez megváltozhat: a kötet egyik szerzője ugyanis a témában korábban számtalan írást közlő, ma a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgató-helyetteseként tevékenykedő Zsigmond Gábor, a másik pedig

Tiborcz István.

Tudatos otthon
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.