A Szabadság térre néző ingatlant a miniszterelnök vejének cége alakítja irodává és lakóházzá.
Tiborcz István, illetve cége alakítja iroda- és lakóházzá a budapesti Szabadság térre néző Adria-palotát, sőt, Orbán Viktor miniszterelnök veje pedig a jelek szerint az épület történetéről készült könyben is közreműködik – figyelt fel rá a 24.hu.
A Meinig Artúr tervei alapján 1902-ben készült ingatlan korábban az Adria Magyar Királyi Tengerhajózási Részvénytársaság központja volt. A rendszerváltás előtt irodistáknak, fogorvosoknak, illetve fiatal pácienseknek is helyt adott, azután pedig a Magyarországra érkező filmesek vették igénybe.
A közben egyre romló állapotú épület az elmúlt három évtizedben többször is gazdát cserélt, majd 2019 elején – néhány, ma is magántulajdonban lévő lakás kivételével –, a Tiborcz-féle BDPST Group tulajdonába került. A cél az volt, hogy a földszinten üzlethelyiségeket, a felsőbb szinteken lakásokat és irodákat alakítanak ki.
A 24.hu azt írja, hogy az ingatlan a mikro-, kis- és középvállalkozások részére meghirdetett kedvezményes állami hitelből is kapott, és talán idén már megnyitja a kapuit. A beruházó ehhez kapcsolódóan egy Hazának használj! – Az Adria-palota története címmel kétszázharminc oldalas kötetet jelentetett meg. Ez a tény önmagában nem sokakat mozgat meg, ha azonban a borítóra téved az ember szeme, ez megváltozhat: a kötet egyik szerzője ugyanis a témában korábban számtalan írást közlő, ma a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgató-helyetteseként tevékenykedő Zsigmond Gábor, a másik pedig
Tiborcz István.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.