Vállalkozás hvg.hu 2021. szeptember. 14. 18:07

Újabb hét magyar városban jelenik meg a Wolt

Ősztől többek között Tatabányán, Sopronban vagy Békéscsabán is lehet már rendelni a futárszolgálattól.

Jelenleg 16 magyar városban szállít házhoz a Wolt, az idei ősz folyamán viszont újabb hét vidéki városban lesz elérhető a cég szolgáltatása – írja a Növekedés.hu.

Elsőként szeptember 14-től a Sopronban és Dunakeszin jelenik meg a Wolt, októberben Békéscsabával és Tatabányával, novemberben pedig Egerrel, Vecséssel és Kaposvárral bővül a kiszállítási terület.

A hét városban induláskor összesen 150 partner ajánlata lesz elérhető.

"A mostani bővülésünk többféle pozitív üzenetet is hordoz: segítünk a helyi vállalkozásoknak még szélesebb közönséget elérni online platformon keresztül; új szolgáltatási színfoltot jelenthetünk a helyiek számára; és egyúttal munkahelyeket is teremtünk hét vidéki városban" – mondta el a terjeszkedés kapcsán Tajta Ákos, a Wolt ügyvezető igazgatója.

A Wolt az új helyszíneken kuponakciókkal készül a felhasználók számára.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.