Ez a hét is jól zárul az informatikai cég számára.
Az informatikai szektorban rendre taroló vállalkozás, a 4iG által vezetett konzorcium ajánlatát hirdette ki egyik nyertesként a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. (DKÜ) – közölték pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) oldalán.
A Hálózati aktív és passzív eszközök beszerzése című keretmegállapodás megkötésére irányuló közbeszerzési eljárás két részből áll:
- homogén hálózati eszközök és kiegészítők, valamint
- általános hálózati eszközök és kiegészítők beszerzése.
Az eljárás mindkét részében az egyik nyertesként a 4iG vezette konzorciumot hirdette ki a DKÜ (az első részre további négy, illetve második részre három másik ajánlat mellett).
A keretmegállapodás keretösszege nettó 300 milliárd forint.
A közleményben felhívják a figyelmet arra, hogy a keretmegállapodás nem biztosít automatikus megrendeléseket, „az érintett szervezetek igényei alapján az egyes konkrét beszerzések újra versenyeztetésre kerülnek a keretmegállapodásban résztvevő konzorciumok között.”
Jászai Gellért: Senki sem tart pisztolyt a fejünkhöz
A kormány nem kényszeríti túl drága terjeszkedésbe a céget - állítja a korábban Mészáros Lőrinc nevével összefonódó 4iG főtulajdonos-irányítója. Cége többségi részesedést szerez az Antenna Hungáriában, de szerinte az állam jól jár majd azzal, hogy kisebbségi tulajdonos lesz.
A keretmegállapodás időtartama a hatálybalépésétől számított legfeljebb 42 hónap.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.