Vállalkozás hvg.hu 2021. július. 19. 17:17

Fizetős streamingszolgáltatást indít a CNN

2022 elején érkezik a CNN+ nevű online csatorna, a vizuális híradások forradalmaként beszélnek az új projektről.

Egyedülálló, hírekre specializált streamingszolgáltatást indít a CNN, számolt be a csatorna online oldala. A világvezető hírcsatorna a kábeltévés műsorgyártás beindítása óta a legnagyobb projektjének tartja a CNN+ néven induló új szolgáltatást, amellyel a változó fogyasztói szokásokhoz és a hagyományos tévénézés hanyatlásához próbálnak alkalmazkodni.

A 2022 első negyedévében induló, előfizetéses rendszer célja az lesz, hogy extra tartalmakat nyújtson a tévénézőknek, valamint hozzáférhetővé tegye a CNN-t a hagyományos tévével nem rendelkezőknek. A cég napi 8-12 óra élő adást, valamint saját sorozatokat és közösségi élményeket is ígér CNN+-on. Az előfizetés ára egyelőre nem ismert.

Hozzátették, ez nem azt jelenti, hogy a legfontosabb hírek az új platformra kerülnek, és az évi egymilliárd dolláros profitot generáló kábeltévés adások sem fognak megszűnni, miután nem lenne kifizetődő áttenni őket kizárólag a digitális térbe. A CNN digitális igazgatója szerint az új platformon mélyebbre fogják ásni magukat többek között olyan témákban, mint a klímaváltozás, a tudomány, vagy a rassz és identitás kérdése, a nézők pedig olyan dolgokat is látni fognak, amelyek „meg fogják lepni őket”.

A fejlesztéshez a CNN nagyjából 450 új munkatársat vesz fel, a csatorna ismert arcai mellett új figurák is meg fognak jelenni a platformon.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.